مرکز خرید گالریا (Galleria Atakoy)

گالریا
اطلاعات مرکز خرید
شهر استانبول
وب سایت Website
آدرس فارسی ترکیه- استانبول
آدرس انگلیسی Ataköy 1. Mahallesi, Rauf Orbay Cd., 34158 Bakırköy/İstanbul, Turke

توضیحات مرکز خرید گالریا استانبول

 از قدیم تا زمان حال در مرکز خرید گالریا

تاریخچه شهر استانبول نشان از فراز و نشیب های زیادی در آن دارد. به طوری که در دهه ۸۰ این شهر از نظر اجتماعی دچار تغییراتی شگرف شد. در آن زمان دولت مردان تصمیم بزرگی برای احداث یک مرکز خرید که نیاز اصلی شهر بود را گرفتند. طرح و مدل آن از روی گالریای آمریکا الگوبرداری شد و در زمینی به مساحت ۷۷۰۰۰ متر مربع و در چهار طبقه و در بهترین نقطه مرکز شهر در سال ۱۹۸۷ بنا شد وسالیان دراز بدون داشتن حتی یک رقیب در شهر،به عنوان بزرگترین مرکز خرید معرفی شد.

معرفی بنا و ویژگی های مرکز خرید گالریا

گالریا اولین پاساژ مدرن در ترکیه محسوب می شود و جزء قدیمی های شهر دارای ارزش و اعتبار خاصی می باشد. این مرکز خرید در فضای بسیار بزرگ و در ۴ طبقه ساختمان که ۲ طبقه آن با ۱۳۰ مغازه فعال و ۲ طبقه مخصوص رستوران ها و اسنک بار ها و همچنین امکانات ورزشی تفریحی می باشد بنا شده است. این مجتمع تجاری توانست در سال ۱۹۹۰ به عنوان برجسته ترین مرکز خرید جهان برگزیده شود. این انتخاب شایسته به دلیل طراحی پیچیده، ساخت و ساز سریع و ویژگی های ساختاری منحصر به فردش بود.

مرکز خرید گالریا

راه های ارتباطی مرکز خرید گالریا

مرکز خرید گالریا در منطقه آتاکوی و در کنار جاده ساحلی و در قسمت زمین های  با ارزش شهر استانبول واقع شده است از یک سوی به میدان تقسیم و از سوی دیگر به مرکز خرید جواهر می رسد. این پاساژ  به غیر از تجاری بودن به علت واقع شدن در کنار قسمت های گردشگری شهر از توجه ویژه ای برخوردار می باشد. برای رسیدن به آن فقط باید در میدان تقسیم قرار گرفت.

مغازه ها و نوع فعالیت آنان در بازار گالریا

در این مجتمع که مربوط به ۳۰ سال قبل ترکیه می شود. ۱۳۰ باب بوتیک در زمینه البسه و پوشاک، کیف و کفش، لباس های خاص مجلسی و همچنین وسایل الکترونیکی فعالیت دارند.

کلیه اجناس پاساژ از برندهای معروف ترکی و بین المللی می باشند. البته در این مکان می توان برند های معتبر و اصیل چون شانل، گوچی و لویی ویتون را به راحتی یافت. این پاساژ محل مناسبی برای خرید افراد ( با تجربه بالای ۳۰ بهار عمر) می باشد. زیرا آنان اصالت این برند های موجود را بیشتر درک می کنند و از آنان خاطره دارند. در ۲ طبقه دیگر پاساژ محل قرارگیری رستوران های به نام و معتبری می باشد تا نگذارند گرسنگی مانع خرید شود. البته مراکز تفریحی و ورزشی نیز در کنار رستوران ها آماده برای تناسب اندام و آشنا کردن با هنر هفتم می باشد. یادمان باشد گذر زمان باعث ارزشمند تر شدن داشته های قدیم می شود نه باعث فراموشی آنان پس مرکز خرید گالریا را در سفر به ترکیه فراموش نکنید.