مسجد فاتح (Fatih Mosque)

مسجد فاتح
اطلاعات جاذبه گردشگری مسجد فاتح
شهر استانبول
وب سایت Website
آدرس فارسی ترکیه - استانبول - محله فاتح یا فاتیح - هتات نفیظ -فوزی پاشا جادسی
آدرس انگلیسی Ali Kuşçu Mahallesi, Hattat Nafiz Cd. No:6, 34083 Fatih/İstanbul, Turkey

توضیحات مسجد فاتح استانبول

تنها چیزی که میتوان در مورد مسجد باشکوه  فاتیح (فاتح) بیان کرد عظمت است! عظمت این بنا واقعا استثنایی است و در هیچ جای دیگری در جهان قابل دیدن نیست. بناهای عظیم و بزرگ با سقف های بلند و تزیین شده و کاشی کاری شده با فضایی روحانی و معنوی و چلچراغ ها و لوسترهای بلند و پرعظمت چیزهایی است که در این مسجد بزرگ مسلمانان در استانبول دیده می شود. حتی آبدارخانه این مسجد نیز دیدنی است!!
وجه تسمیه این مسجد به علت فتح شهر استانبول یا اسلامبول به دست پادشاه کبیر عثمانی و فاتح قسطنطنیه , سلطان محمد در سال 1470 میلادی است. قبر خود وی نیز در همین مسجد قرار دارد. این مسجد در بالاترین ارتفاع استانبول و بر روی یک تپه قرار دارد و معمار آن معمار سینان‌الدین یوسف بوده است که این مسجد را به نشانه مسلمانان بر مسیحیان بر روی خرابه های کلیسای حواریون و محل دفن کنستانتین کبیر ساخته است. البته در زمان عبدالحمید این بنا بازسازی شد
در پشت مسجد فاتح مزار سلطان محمد و همسرش گلبهار  قرار دارد. در روزهای یکشنبه هر هفته مردم استانبول و گردشگران برای گشت و گذار به این مسجد می آیند ، و در روزهای چهارشنبه هم ابن محله پر از بازارهای موقتی خربد و فروش مایحتاج مردم است.
اگر قصد سفر با تور ارزان استانبول ترکیه را دارید می توانید زمانی را هم برای بازدید از مسجد بزرگ فاتح در نظر بگیرید.
محمد فاتح به علت خدمات و فتوح خود به عنوان یک مسلمان در استانبول بسیار گرامی داشته میشود و همیشه زیارت کنندگان و زائرینی در اطراف آرامگاه وی دیده می‌شوند.