موزه موازئیک (Great Palace Mosaic Museum)

موزه موازئیک
اطلاعات جاذبه گردشگری موزه موازئیک
شهر استانبول
وب سایت Website
آدرس فارسی ترکیه - استانبول
آدرس انگلیسی Sultan Ahmet Mahallesi, 34122 Fatih/Istanbul, Turkey

توضیحات موزه موازئیک استانبول

موزه موزائیک یکی از جذاب ترین موزه های شهر استانبول در این شهر دیدنی و گردشگرپذیر در نزدیکی میدان سلطان احمد خان و در بازار پرهیاهوی آراستا واقع شده است. در این موزه مجموعه آثار هنری ساخته شده از جنس موزاییک و سنگ های زینتی و زیبا گردآوری شده اند و می توان آثاری از دوران بیزانس اروپایی، کاخ بزرگ قسطنطنیه و حتی تمدن کهن ایران را مشاهده کرد. حتی آثاری از دو هزار سال قبل از میلاد مسیح تا دنیای معاصر در این موزه نگهداری و مرمت می شوند.

در موزه موزاییک چه خواهیم دید؟

محققان تخمین زده اند که در حیاط 2000 متر مربعی این موزه بزرگ حدود 80 میلیون قطعه موزاییک کوچک از جنس شیشه و آهک قرار دارد ! موضوع این آثار صحنه هایی از شکار حیوانات توسط شکارچیان قدیمی با وسایل دست ساز شکار، تصاویر سلاطین و رجال معروف و بزرگ و پادشاهان، مردم عادی و زندگی روزمره آنان در گذشته و مناظر زیبای پیرامون هنرمندان می باشند.

با اطلاعاتی که در بالا آورده شد می توانید حدس بزنید که چه حجم از هنر و تاریخ در این موزه بزرگ قرار گرفته است و عظمت آنرا می توانید بهتر تصور کنید. دو نمونه از آثار مهم و زیبای موزه موزائیک در زیر آورده شده اند :

  • Floor mosaic of a woman carrying a pot (c. 5th century)   "اثر موزاییک زمینی "زنی  که کوزه ای را حمل می کند 
  • Floor mosaic of a child and a donkey (c. 5th century)   "اثر موزاییک زمینی "کودک و الاغ 
  •  

در تور های ارزان استانبول حتما پیشنهاد می شود که سری به این موزه جذاب و دیدنی بزنید و با کارهای هنرمندان مختلف آشنا شوید. این موزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استانبول ترکیه همه ساله توریست های زیادی را به خود جذب میکند. حتی بزرگترین مرکز کنسرواسیون دنیا نیز در این موزه دیدنی قرار گرفته است. پس اگر روزی راهی تور استانبول ترکیه شدید این موزه را در جزو اولویت های خود قرار دهید.