جزیره ی هندورابی کیش (Honduran island of kish)

جزیره ی هندورابی کیش
اطلاعات جاذبه گردشگری جزیره ی هندورابی کیش
شهر کیش
وب سایت Website
آدرس فارسی کیش - ایران
آدرس انگلیسی kish - iran

توضیحات جزیره ی هندورابی کیش کیش

جزیره ی شگفت انگیز هندورابی کیش :

جزیره ی شگفت انگیز هندورابی در فاصله ی 325 کیلومتری بندرعباس و 132 کیلومتری بندر لنگر در حد فاصل بین دو جزیره ی کیش و لاوان واقع شده است . جزیره ای ساکت و آرام که بلندترین نقطه ی آن 29 متر و بزرگترین قطر جزیره 7/5 کیلومتر است . جزیره ای زیبا با ساحلی فوق العاده و شگفت انگیز و مناسب برای تفریح ، شنا و حمام آفتاب . البته عمق آب در ساحل این جزیره بین 8 تا 18 متر متغیر است .

جزیره ی شگفت انگیز هندورابی کیش کمتر از صد خانوار در این جزیره زندگی میکنند که زبان عربی صحبت میکنند و از راه ماهیگیری و غواصی روزگار میگذرانند . 

شما میتوانید شب های پرستاره و روزهای شیرینی را در این مکان زیبا سپری کنید . جزیره ی فوق العاده زیبای هندورابی کیشانواع پرندگان زیبا ، کوچک و بزرگ ، پرندگان مهاجر مثل باز و شاهین ، خزندگان و موش های صحرایی در این جزیره زندگی میکنند . وجود مرجان های فراوان ، این جزیره ی شگفت انگیز را تبدیل به یک زیستگاه مهم برای آبزیان منطقه کرده است . 

اگر در بازه زمانی اواسط اسفند ماه تا نیمه ی خرداد به این جزیره بروید با صحنه های جالبی در سواحل رو به رو میشوید . این بازه زمانی ، زمان تخم گذاری است و لاک پشت های دریایی برای تخم گذاری به ساحل می آیند .

مرجان ها ، جراح ماهیان ، ملوان ، پیکاسو ، یونیک و طوطی ماهیان ، تن ماهیان دم زرد و آبزیان موجود در این ردیف را نیز میتوانید در آب های زلال و شفاف جزیره تماشا کنید . جزیره ی شگفت انگیز هندورابیاگر بخواهیم بیشتر درباره ی جزیره صحبت کنیم باید یادآور شویم کرانه های شمالی و شرقی آن با شیب های ملایمی به سوی دریا و رشته کوه های زیبای زاگرس میباشد و از طرفی کرانه های غربی و شمالی آن از صخره های مرجانی پر شده است که قایق رانی در میان این صخره های زیبای مملو از مرجان بسیار شیرین است که میتواند تجربه ای شگفت انگیز را برای شما رقم بزند . 

رستوران ، کافی شاپ ، پیست پیاده روی ، پیست مخصوص خودروهای شاسی بلند و موتورهای سه چرخ برای گشت و گذار در این جزیره وجود دارد و شما میتوانید از این امکانات استفاده کنید و از سفر خود لذت ببرید و مطمئن باشید این جزیره ی زیبا و شگفت انگیز امکانات مورد نیاز یک مکان سیاحتی گردشگری را دارد و خاطراتی به یاد ماندنی و سفری رویایی و شیرین را برای شما رقم میزند .

تور ارزان کیش