میدان تکسیم (Taksim Square)

میدان تکسیم
اطلاعات جاذبه گردشگری میدان تکسیم
شهر استانبول
وب سایت
آدرس فارسی ترکیه - استانبول
آدرس انگلیسی Istanbul - Turkey

توضیحات میدان تکسیم استانبول

میدان تکسیم نماد شهر استانبول، از نقاط مهم گردشگری در شهر توریستی استانبول است.  اکثر هتل ها - رستوران ها - کافه ها و بارهای معروف استانبول در میدان تکسیم میباشد. بنای یادبود استقلال ترکیه در وسط میدان تکسیم در سال 1928 توسط پیترو کانونیکا ساخته شده است. در این بنای تاریخی، مجسمه آتاتورک - بنیانگذار جمهوری ترکیه- به چشم میخورد.

یکی از خیابان های معروف استانبول که منتهی به میدان تکسیم است ، خیابان استقلال نام دارد. در این خیابان سنگفرش شده، اتومبیلها اجازه ورود ندارند و فقط یک خط ریلی برای تراموا در آن وجود دارد. این خیابان زیبا تعداد بیشماری رستوران - کلاب - مراکز خرید و کافه ها را در خود جای داده است که این امر موجب شده تمامی گردشگران و توریست ها به این خیابان جذب شوند. برندهای مختلف بین المللی و ترکی در این خیابان نمایندگی دارند و قطعا بهترین خریدها را میتوانید انجام دهید.

حال و هوای جالب این خیابان و میدان تکسیم مخصوصا در شب ها که نوازنده ها در گوشه و کنار آن مشغول نواختن هستند بسیار دیدنی است. گاریچی هایی که بلوط و سیمیت میفروشند، همه را به اطراف خود جمع میکنند. در ضلعی از میدان تکسیم گل فروش هایی که حلقه های گل با رنگ های بسیار زیبا و لطیف درست کرده و میفروشند، رنگ و روی میدان را تغییر داده و بسیاری از دخترها و خانوم ها حلقه های گل به رنگ های صورتی، سفید، گلبهی، آبی را خریداری کرده و روی موهای خود میگذارند.

هنگام غروب و شب جمعیت بیشتری در میدان تکسیم و خیابان استقلال به چشم میخورد زیرا در شب شور و هیجان بیشتری در این مناطق حاکم است و اگر تا نیمه های شب هم آنجا باشید با توجه به شلوغی و صدای آهنگ و مغازه ها و کلاب هایی که باز هستند اصلا متوجه زمان نخواهید شد. بازدید و گشت و گذار در این میدان و خیابان معروف استانبول قطعا از برنامه های گردشگری تورهای ارزان استانبول است و تمامی توریست ها از آن دیدن خواهند کرد.

اگر از طرفداران باقلواهای معروف ترکی هستید حتما به مغازه هایی که در خیابان استقلال است سری بزنید و باقلواهای لذیذ را که تازه تهیه شده اند و عطر آنها فضا را پر کرده است خریداری کنید. طعم بی نظیر آنها را هیچ گاه فراموش نخواهید کرد. برای خرید شکلات با برندهای معروف هم میتوانید به مغازه ها و غرفه هایی که مملو از شکلات هستند بروید و برای خودتان یا سوغاتی برای عزیزانتان بهترین ها را خریداری کنید.

هتل های زیادی در محدوده میدان تکسیم و خیابان استقلال وجود دارد که گردشگران با اقامت در آنها میتوانند دسترسی راحت و بهتری به این منطقه داشته باشند.

میدان تکسیم منطقه ای برای تجمع مردم در اعیاد- مراسم ها و حتی تظاهرات مردمی است و از این حیث بسیار معروف و مورد توجه میباشد.