درخت سبز (Green Tree Of Kish Island)

درخت سبز
اطلاعات جاذبه گردشگری درخت سبز
شهر کیش
وب سایت
آدرس فارسی جزیره کیش
آدرس انگلیسی Kish Island - Iran

توضیحات درخت سبز کیش

یکی از گنجینه های طبیعی و زیبای جزیره کیش که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب میکند درخت انجیر معابد است. این درخت قدمتی بین پانصد تا ششصد سال دارد. این درخت که لور نیز نامیده میشود چرخه زندگی جالبی دارد. شاخه های این درخت بعد از رشد به سمت زمین میرود و جزئی از تنه میشود، این رشد عجیب درخت لور باعث شده تنه درخت بسیار قطور باشد. این درخت دیدنی ، معروف ترین درخت جزیره کیش است. این درخت از گونه های کمیاب درختان میباشد که برگ های بیضی شکل و درشتی دارد و تنه آن خاکستری رنگ و قطور و صاف است.

برخی بر این باورند که درخت لور مقدس است و برای برآورده شدن حاجتشان نخ و پارچه به شاخه های درخت گره میزنند. همین امر باعث شده تمام گردشگران به تنه و شاخه های درخت پارچه گره بزنند و عکس های زیبایی از این درخت بیاندازند. این درخت مربوط به دوره ایلخانی و تیموری میباشد و از هند و چین به جزیره کیش آورده شده است. درخت سبز انجیر معابد یا لور بسیار با ابهت و شگفت انگیز است . این منطقه بسیار سرسبز و زیبا میباشد و با آلاچیق ها و نیمکت ها و مسیرهای پیاده روی زیبا مکان مناسبی برای گردش و تفریح شده است.علت سرسبزی این منطقه سرازیر شدن آب های سطحی به سمت دره ی پرتغالی ها میباشد. گل های کاغذی بیشماری در این ناحیه وجود دارد که بسیار زیبا هستند و با رنگهای قشنگشان این منطقه را چشمنوازتر کرده اند.

مجموعه درخت سبز  به دو جاذبه گردشگری دیگر جزیره کیش، شهر حریره و آب انبار سنتی نزدیک میباشد. و در یک روز میتوانید از این سه منطقه توریستی و دیدنی کیش بازدید کنید. و در طبیعت زیبای این منطقه لحظات خوشی را سپری کرده و عکس های فوق العاده ای بیاندازید.

تور ارزان کیش