بازار بزرگ قدیمی استانبول (Istanbul-Grand-Bazaar)

بازار بزرگ قدیمی استانبول
اطلاعات جاذبه گردشگری بازار بزرگ قدیمی استانبول
شهر استانبول
وب سایت Website
آدرس فارسی ترکیه - استانبول
آدرس انگلیسی Beyazıt Mh., 34126 Fatih/Istanbul, Turkey

توضیحات بازار بزرگ قدیمی استانبول استانبول

مرکز تاریخی خرید و فروش در گذشته و امروز در بازار بزرگ استانبول یکی از شلوغ ترین و محوری ترین بخش های تجارت و اقتصاد ترکیه از در اصلی بازار بزرگ تا بازار ادویه ختم می شود.
مرکز تجار و بازاریاب های ترک تبار و یکی از قدیمی ترین مراکز خرید و فروش در استانبول می باشد. این مجموعه بازارهای غول پیکر با خیابان ها و مجموعه دیدنی تاریخی با نمای بازاری در کنار خیابان عثمانیه و مغازه های گلیم و فرش فروشی و نیز جواهر و طلا فروشی و عتیقه جات و خیابان ها و کوچه پس کوچه های باریک , مخوف و پررمز و راز آن با بافت فرسوده و تاریخی با منطقه ای مملو از مغازه های جورواجور و دکه ها و بساط های مردم عادی که سعی در فروش ارزان اجناس خود دارند. 
چانه زنی یکی از رسوم رایج در ترکیه است که بسیار حرفه ای و با اصول می باشد! البته به نظر نمی آید ایرانی ها مشکلی در این زمینه داشته باشند.

این میراث دوره امپراطوری عثمانی نحوه زندگی مردم قدیمی را بخوبی نشان می دهد. مسجد سلیمانیه در نزدیکی این بازار و در بالای یک تپه آرام گرفته است.
مسیری که در این بازار طی میکنید یک هزارتوی پرپیچ و خم با انواع دیدنی های بصری و شنیداری با 65 خیابان اصلی و نزدیک به 4000 مغازه و دکان است. 
این بازار با 600 سال سابقه با اتفاقات و حوادث متعدد تاریخی روبرو بوده و تقریبا همه مسافران و توریست های خارجی گذر از این بازار را در برنامه های خود قرار داده اند. در تور های ارزان استانبول شما نیز این بازار را حتما در برنامه های خود قرار دهید.