میدان فانتن (Fountain Square)

میدان فانتن
اطلاعات جاذبه گردشگری میدان فانتن
شهر باکو
وب سایت
آدرس فارسی آذربایجان - باکو
آدرس انگلیسی Azerbaijan - Baku

توضیحات میدان فانتن باکو

همیشه جاهای گردشگری نباید موزه ها و آثار تاریخی باشد با حضور در متن شهر و بازدید از میدان ها و خیابان های هر شهر میتوانید بیشتر با مردم و نحوه زندگیشان آشنا شوید. در اینصورت تصویر ماندگارتری از شهری که به آنجا سفر کردید خواهید داشت. حال اگر شما به باکو سفر کردید بازدید از میدان اصلی آن یعنی فانتن را فراموش نکنید. 

میدان چشمه یا فانتن میدانی  در مرکز شهر باکو است. این میدان قبلا "Parapet" نامگذاری شده بود . نام میدان بخاطر حضور ده ها  چشمه  اطراف آن می باشد که در زمان حکومت شوروی آذربایجان ساخته شده است.
این میدان  پاتوق و محلیست که پس از ساعات کاری و در آخر هفته و ایام تعطیل همه آنجا جمع میشوند و هم از فضای زیبا و هم کافه و رستوران ها استفاده میکنند. اکثرا تا نیمه های شب این میدان مملو از عشاق و گردشگران و مردم عادی است. باکو در شب با نورپردازی های زیبایش دیدنی تر میشود و همه را در خود محصور میکند.  میدان فانتن یک محل گردشگری جذاب با بسیاری از بوتیک ها، رستوران ها، مغازه ها، هتل ها و گذرگاه است. که میتوانید اوقات خوشی را در آنجا سپری کنید. فانتن میدان اصلی شهر باکو است بنابراین اکثر جشنواره ها و نمایش ها  در این میدان برگزار می شود. در سال 2010، این میدان توسط مقامات شهری باکو بازسازی شد.

میدان فانتن با فواره های آب و نورپردازی زیبا ، فضای دیدنی ای را ایجاد میکند. آبنماهایی که دراین میدان طراحی شده است بسیار شگفت انگیزاست و سوژه های بسیار جذاب و مناسبی برای عکس میباشد، کنار آنها میتوانید عکسهای بی نظیری بیاندازید.  با رفتن به میدان فانتن  و قدم زدن و گشت و گذار در مراکز خرید و رستورانها میتوانید خاطرات خوشی را در سفرتان با تور ارزان باکو ثبت کنید. 

تور ارزان باکو