موزه ملی تاریخ آذربایجان (National Museum of History of Azerbaijan)

موزه ملی تاریخ آذربایجان
اطلاعات جاذبه گردشگری موزه ملی تاریخ آذربایجان
شهر باکو
وب سایت
آدرس فارسی آذربایجان - باکو
آدرس انگلیسی Azerbaijan - Baku

توضیحات موزه ملی تاریخ آذربایجان باکو

شهر باکو با جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند و یکی از قطب های گردشگری بشمار می آید. پس بهتر است هنگام سفر به آذربایجان با تور ارزان باکو، با فرهنگ و تمدن و تاریخ آذربایجان آشنا شوید. برای این آشنایی باید حتما از موزه ملی تاریخ آذربایجان دیدن کنید. این موزه یکی از بی نظیرترین موزه های جهان میباشد و در سال 1920 تاسیس شده است. سازنده این موزه ملی شخص نیکوکاری بنام زین العابدین تقی اف میباشد. این سرمایه دار و خیر با کارهای خیری که در طول زندگی خود انجام داده است  مانند ساخت مدرسه ،نام نیکی از خود در میان مردم آذربایجان به جای گذاشته است.

معماری بنای این موزه بسیار شگفت انگیز و زیباست و جدا از آثار ارزشمند موزه ، بازدید از معماری داخل و بیرون آن نیز جذاب است. موزه ملی دارای سالن ها و گالری های متنوعی از جمله نمایشگاه مردم شناسی ، نمایشگاه تاریخ باستان و نمایشگاه تاریخ مدرن میباشد. همچنین کتابخانه ای در این موزه وجود دارد که کتابهای نفیس و ارزشمندی در آنجا نگهداری میشود. برای جمع آوری آثار این موزه افراد بسیاری تلاش کرده اند تا گنجینه حیرت انگیزی از گذشته و فرهنگ و تمدن آذربایجان گردآوری شود و تمام مردم جهان با سفر به باکو بتوانند از آن بهرمند شوند.

بازدید از این موزه، شما را با فرهنگ و تاریخ آذربایجان آشنا میکند و مطمئننا از دیدن آثار ارزشمند این موزه بسیار حیرت خواهید کرد. یک گشت و گذار و سفر به موزه ملی آذربایجان چنان شما را در خود غرق میکند که گذر زمان را یاد میبرید و این موزه گردی لذت سفر شما را دوچندان میکند. این موزه، بزرگترین موزه آذربایجان میباشد و با سفر به باکو باید حتما از آن دیدن کنید تا با فرهنگ آذربایجان آشنا شوید.

تور ارزان باکو