برج دختر (Maiden Tower)

برج دختر
اطلاعات جاذبه گردشگری برج دختر
شهر باکو
وب سایت
آدرس فارسی آذربایجان - باکو
آدرس انگلیسی Azerbaijan - Baku

توضیحات برج دختر باکو

یکی از مهمترین نمادهای آذربایجان برج دختر است. قدمت این برج به بیش از هزار سال میرسد و دارای بیست و نه مترارتفاع و شانزده متر عرض میباشد. این بنا در هشت طبقه بوده وجزء آثار تاریخی و دیدنی این شهر زیبا است که در سال 2000 میلادی به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شد. ازاین برج به عنوان مرموزترین و برجسته ترین بنای باکو یاد میشود. برج دختر ضد زلزله بوده و حدود 14متر از بنا در زیر زمین قرار دارد  که این موضوع نیز حیرت همگان را برانگیخته است. 

یکی از سازه های قابل توجه در این برج چاه آبی است که 21متر عمق دارد و قطر دهانه آن 7 متر است و باستان شناسان لوله کشی های بسیار حرفه ای از این چاه به  سرار برج را یافته اند که بسیار قابل تحسین است. همچنین موزه ای در این برج قرار دارد که تاریخ باکو را به نمایش میگذارد و بسیار دیدنیست و اطلاعات تاریخی و فرهنگی غنی ای از آذربایجان در اختیار شما قرار میدهد.

افسانه های بسیاری درباره این برج وجود دارد که بخشی از تاریخ و فرهنگ باکو میباشد و سناریو بسیاری از نمایشنامه های آذربایجان است. برخی شواهد نشان میدهد این برج در دوران ساسانی معبد زرتشتیان بوده و مکانی برای نیایش آناهیتا و زرتشتیان بوده.

بازدید از این بنا که در زمان خودش بسیار شگفت انگیز بوده در تمام طول هفته و بصورت شبانه روزی امکان پذیر است.  هنگام بازدید از برج دختربا رفتن به بالای آن میتوانید منظره حیرت انگیزی از تمام شهر را ببینید و باکو در زیر پاهای شما قرار دارد. در داخل برج مغازه های گوناگونی برای خرید سوغات وجود دارد و میتوانید صنایع آذربایجان را از آنها تهیه کنید و یادگاریهای با ارزش و زیبایی از سفر بی نظیرتان با تور ارزان باکو را خریداری کنید. 

تور ارزان باکو