لاک پشت های دریایی (Kish Sea Turtles)

لاک پشت های دریایی
اطلاعات جاذبه گردشگری لاک پشت های دریایی
شهر کیش
وب سایت Website
آدرس فارسی کیش - ایران
آدرس انگلیسی kish - iran

توضیحات لاک پشت های دریایی کیش

لاک پشت ها دریایی 

کیش جزیره ای منحصر به فرد و توریستی در سطح کشور ایران محسوب میشود که جاذبه های فراوانی را در دل خود دارد که هر یک از آن ها حرفی برای گفتن دارد . مطمئنا شما هم دوست دارید از این جاذبه های زیبا و هیجان انگیز دیدن کنید و تجربه ای ناب و تکرار نشدنی را در ذهن خود ثبت کنید . 

یکی از جاذبه های جزیره ی زیبای کیش لاک پشت های دریایی آن است که سالانه ، عده ی زیادی در زمان خاصی برای تماشای آنها راهی جزیره ی زیبای کیش میشوند و به دلیل وجود امنیت و آرامشی که در سواحل کیش وجود دارد ، آبزیان فراوانی از جمله لاک پشت ها در آن آشیانه کرده اند .لاک پشت های دریایی کیشلاک پشت های موجود در دریای خلیج فارس دو نوع هستند ، گروه اول لاک پشت های نوک دار هستند و لاک پشت های پشت سبز هم گروه دوم هستند . گروه اول یعنی لاک پشت های نوک دار در خطر انقراض هستند اما توسط اتحادیه ها و سازمان های جهانی تحت حمایت هستند . این لاک پشت ها از اواخر اسفند تا اواسط مرداد برای تخم گذاری به سواحل ماسه ای می آیند و بهترین زمان دیدن آنها همین مدت است . 

اگر به جزیره ی زیبای کیش سفر کرده باشید دیده اید که این لاک پشت های غول پیکر به آب های ساحلی می آیند و به راحتی قابل دیدن هستند ، البته بیشتر در دماغه ی غربی و همه ی سواحل جنوب و غرب جزیره قابل دیدن هستند و در هنگام غروب که تعدادشان خیلی زیاد میشود همه ی افراد را به ساحل میکشانند . 

لاک پشت های دریایی مهمترین و اولین حلقه ی چرخه ی اکوسیستم هستند و وجود آنها برای بقای نسل بشر بسیار مهم و ضروری است و از بین رفتن آن ها توازن محیط زیست را به هم میزند و فاجعه ای بزرگ را رقم خواهد زد ، پس بهتر است هنگام دیدن آنها به چند توصیه دقت کنیم :

  • در اطراف آنها شنا نکنیم .
  • به آنها دست نزنیم . 
  • از تردد زیاد در زیستگاهشان بپرهیزیم . 
  • هنگام قایق رانی دقت کنیم ، چرا که آنها برای تنفس به سطح آب می آیند . 
  • هنگام غواصی ، آنها را دنبال نکینم .
  • به تخم های آنها به هیچ عنوان دست نزنیم .
  • هرگز زباله در آب نیندازیم .

این لاک پشت های زیبا از گیاهان دریایی ، اسفنج ها ، لار و سخت پوستان تغذیه میکنند پس احتیاجی نیست که شما به آنها غذا بدهید ، ولی حتما در فصلی به کیش سفر کنید که فرصت دیدن این لاک پشت های زیبا را داشته باشید . 

تور ارزان کیش