بلوار ساحلی (Baku Beach Boulevard)

بلوار ساحلی
اطلاعات جاذبه گردشگری بلوار ساحلی
شهر باکو
وب سایت
آدرس فارسی آذربایجان - باکو
آدرس انگلیسی Azerbaijan - Baku

توضیحات بلوار ساحلی باکو

پیاده روی کردن در شهر زیبای باکو مطمئنا" برای شما لذت بخش خواهد بود حال اگر در کنار بلوار ساحلی باکو که خیابان اصلی این شهر میباشد پیاده روی کنید لذتی دوچندان را تجربه میکنید. این بلوار در امتداد دریای خزر است و فضای دلنشینی که کافه ها و رستوران های اطراف آن به وجود آورده اند میتواند لحظات خوشی را برای سفر شما به باکو رقم بزند.

طول این بلوار دیدنی 3 کیلومتر و 750 متر میباشد که از میدان ملی پرچم شروع میشود و تا میدان آزادی ادامه دارد. وجود این بلوار در جنوب دریای خزر بر زیبایی های این شهر گردشگری افزوده است.  امکان کرایه کردن دوچرخه در این منطقه تجربه شگفت انگیز دیگری را برای سفر شما به همراه دارد، میتوانید در امتداد دریای خزر در این بلوار زیبا از دوچرخه سواری خود لذت ببرید. 

همچنین اگر بعد از قدم زدن در این بلوار و پارک همجوارش قصد خرید کردن هم داشتید میتوانید از مراکز خریدی که در اطراف بلوار است دیدن کنید مراکز خریدی چون : مرکز خرید بین المللی موغام، مرکز تجارت باکو و مرکز خرید پارک بلوار. حتی بعد از خرید کردن میتوانید در کافه و رستوران های بلوار در فضایی دلنشین و استشمام هوای پاک در کنار دریای خزر استراحت کنید و خستگی خرید را از تن به در کنید.

این بلوار برای اتصال میدان های نفتی، به عنوان بخشی از پروژه های توسعه شهری توسط کمیسیون باغبانی شهری تاسیس شد. در سال 1900، کمیته باغبانی شهرداری تصمیم به کاشت درختان و درختچه ها در امتداد ساحل گرفت. Kazimierz Skurewicz، یک مهندس لهستانی، یک زمین با عمق 20 متر را طراحی کرد،تا با استفاده از پوشش گیاهی  بتواند آب و هوای بسیار گرم، خشک و آفتابی باکو را زنده کند.

محیط زیبا و دلنشین این بلوار ساعت ها شما را در خود محصور میکند تا لحظات خوشی را در سفر خود به باکو بگذرانید. این بلوار ساحلی علاوه بر گردشگران ، مردم بومی باکو و نوازندگان بسیاری را هم به خود جذب میکند. نوازندگان با آهنگهای زیبای آذربایجانی فضای شاد و مفرهی را ایجاد میکنند که قطعا برای هر گردشگری جذاب و خاطره انگیز است. هنگام سفر به باکو حتما به این بلوار و پارک ساحلی بروید تا اوقات خوشی را سپری کنید.

تور ارزان باکو