پارک ملی بیوک مندرس (Buick Mendes National Park)

پارک ملی بیوک مندرس
اطلاعات جاذبه گردشگری پارک ملی بیوک مندرس
شهر کوش آداسی
وب سایت
آدرس فارسی ترکیه- کوش آداسی
آدرس انگلیسی Turkey-Kusadasi

توضیحات پارک ملی بیوک مندرس کوش آداسی

هر شهری که دارای امکانات کامل شهری همانند مترو و دانشگاه و بیمارستان های بزرگ و مجهز باشند، می توانند نام کلان شهر را برای خود تصاحب کنند زیرا افراد زیادی آن جا را برای زندگی انتخاب می کنند. وقتی در یک منطقه تعداد افراد زیاد شود نیاز به محل هایی برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت لازم می شود. برای بر طرف کردن این مشکل مقامات سعی در افتتاح پارک ها، شهر بازی ها و مناطق سرسبز و قابل دسترس را می کنند.

ایجاد پارک های وسیع و کامل از نظر امکانات و مکان های دیدنی از نظر زیبایی های طبیعی و مصنوعی توانایی و با درایت بودن مسئولان را اثبات می کند. پارک ملی بیوک مندرس نمونه ی بارز این نوع پارک ها در کشور ترکیه می باشد. قدمت این پارک بسیار زیاد است و بر می گردد به دوران خیلی قدیم زمین که زمین شناسان این دوران را پالزوئیک و مزوزوئیک می نامند. که حدود ۳۴۰ میلیون سال قبل بوده و در آن زمان بتدریج به مساحت قاره ها اضافه می شد و همچنین کوه های سنگی، دره های عمیق و ساحل های شنی بوجود می آمده است. در واقع بوجود آمدن این پارک حاصل همین تغییرات زمین در دوران گذشته می باشد. که صدالبته وجود پلاژها ی شنی و دره ای، سنگ های بزرگ و مرتفع موجود در این پارک علاوه بر خاص و منحصر به فرد کردن آن قدمتش را نیز اثبات می کند. البته نباید فراموش کرد که این پارک در منطقه ی متیرانه ای قرار گرفته است که همین امر باعث ایجاد پوشش گیاهی بسیار زیبا و کم نظیری مانند درختان بلند شاه بلوط، سرو و بید می شود که می تواند حس یک جنگل امن را به انسان القا کند. لازم به ذکر است که این پارک آخرین امید لاک پشت ها و فک های دریایی نیز می باشد.

یکی از وظایف این پارک ایجاد منزلگاه هایی برای حیوانات بومی و شاید در حال انقراض را فراهم ساخته است تا بتوانند این موجودات در مکانی حفاظت شده و امن شروع به زاد و ولد کنند تا شاید از انقراض شان جلوگیری شود.

مدیریت این پارک تاریخی قدیمی، با درختان انبوه و جانوران کمیاب، میزبان مسافران و گردشگرانی طبیعت دوست می باشد. این میزبانی در چادر ها و کمپ ها و در رستوران ها و چای خانه های صحرایی فوق العاده مجهز می باشد، تا شاید بتواند نمایی از اولین روزهای تولد زمین را با دوران کهن سالی آن گره بزند.