جنگل میمون یوبود (Jungle monkey uobud)

جنگل میمون یوبود
اطلاعات جاذبه گردشگری جنگل میمون یوبود
شهر بالی
وب سایت
آدرس فارسی اندونزی - بالی
آدرس انگلیسی Andonesia - Bali

توضیحات جنگل میمون یوبود بالی

اگر به میمون ها این حیوانات بازیگوش علاقه دارید حتما به پارک جنگلی بالی بروید و ساعات خوشی را در کنا این موجودات دوست داشتنی بگذرانید. پارک جنگلی بالی در شهر یوبود در جزیره بالی قرار دارد . این پارک در بنیاد گردشگری جهانی به رسمیت شناخته شده است و در قدیم (سال  1986) افراد بسیاری کمی به این پارک می آمدند آمارها نشان میدهد تنها حدود 800 نفر در ماه برای بازدید از این جنگل می آمدند اما اکنون  آمارها حاکی از آن است که  10000 نفر در ماه به این جنگل می آیند . هدف اصلی مسئولین این پارک آموزش به عموم مردم برای حفظ طبیعت و جنگل ها و حیواناتی است که در این محیط ها  زندگی می کنند . بیشترین حیوانی که در این پارک میبینید میمون ها هستند.

میمون ها یی که در این جنگل حفاظت می شوند به دراز دم معروف هستند . که نام علمی آن Macaca fascicuiaris است.دراز دم ها  در سراسر جنوب شرقی آسیا زندگی می کنند و به وفور یافت می شوند . در حال حاضر حدود 340 عدد میمون دراز دم   در این جنگل زندگی می کنند . انواع  کوتاه دم این میمون  هم در این جنگل  یافت می شوند که بسیار شبیه انسان است و بر خلاف دراز دم ها که فقط در جنگل ها زندگی می کنند ، کوتاه دم ها در روستاها و مزارع برنج هم یافت می شوند . میمون ها در بالی و بین مردم جزء حیوانات مقدس هستند و این امر باعث شده جنگل میمون ها نیز به مکان مقدسی تبدیل شود. در این پارک معابد زیادی نیز وجود دارد که بازدید از آنها خالی از لطف نمیباشد. این معابد قداست جنگل میمون ها را چند برابر کرده است.

وسعت این جنگل ۱۰ هکتار میباشد و دارای بیش از صد گونه درخت است که برخی از این درخت‌ها در میان مردم مقدس میباشند.
کاتالوگ و بروشورهایی که قبل از ورود به این جنگل در اختیارتان قرار میگیرد به شما کمک میکند تا از بین سه ورودی آن یکی را انتخاب کنید و در مسیر درست پیش بروید.  یادتان باشد چندان به مظلومیت چهره‌ی میمون‌های داخل بروشور اعتماد نکنید و مراقب وسایل خود و کیف‌هایتان باشید. اگرچه میمون ها بسیار فضول و پر رو به نظر می رسند اما حیواناتی بسیار باهوش، عاطفی و دوست داشتنی هستند.اما ناگفته نماند، به هنگام بازدید از جنگل میمون ها باید مواظب کلاه، عینک و حتی کوله پشتی خود باشید. زیرا این حیوانات زرنگ و بازیگوش حتما در کمین هستند تا در فرصت مناسب وسایل شما را بردارند و در آنصورت دیگر امیدی به پس گرفتن آن نباید داشته باشید. با سفر به بالی حتما به این جنگل بیایید و روز شاد و پرنشاطی را در کنار میمون های دوست داشتنی سپری کنید. اگر با بچه های خود به این سفر آمده اید فرصت تجربه کردن یک روز بی نظیر در کنار میمون های دراز دم را از بچه هایتان دریغ نکنید.