جزیره ی کبوتر (Pigeon Island)

جزیره ی کبوتر
اطلاعات جاذبه گردشگری جزیره ی کبوتر
شهر کوش آداسی
وب سایت
آدرس فارسی ترکیه- کوش آداسی
آدرس انگلیسی Turkey-Kusadasi

توضیحات جزیره ی کبوتر کوش آداسی

در سالهای اخیر کشور ترکیه به علت توسعه صنعت توریسم توانسته جایگاهی مناسب برای گردشگری پیدا کند. یکی از شهر های ترکیه که مورد توجه گردشگران واقع می شود، شهر کوش آداسی است.

بعد از سفر به شهر کوش آداسی و با عبور از یک راه باریکه ای که حدود ۳۵۰ متر می شود، می توان به سمت جزیره ی زیبا با قدمت بسیار، به نام جزیره کبوتر رسید. البته نام این جزیره د ابتدا کوش آداسی بوده که در حکمرانی عثمانی ها این نام به شهر تعلق گرفته و نام کبوتر را برای این جزیره انتخاب کرده اند. علت انتخاب این نام کبوتر می تواند این باشد که در فصل مهاجرت پرندگان این جزیره زیبا و کوچک مملو از پرندگانی می شود که برای ادامه ی حیات، سفر را انتخاب کرده اند و خود را از سراسر جهان به آنجا می رسانند به امید سر پناهی گرم.

قلعه ی دیده بانی که مهم و استراتژیک بودن جزیره را در زمان عثمانی نشان می داد. هنوز با بقایای فرسوده اش می تواند نگاه گردشگران را به سمت خود معطوف گرداند. ساحل جزیره ی کبوتر که بسیار زیبا و آرام و دنج می باشد میزبان گردشگرانی است که برای گذراندن یک روز آفتابی، با گرفتن حمام آفتاب و پیاده روی؛ روی شن های ساحل در عصر و یک شام بخاطر ماندنی در رستوران آن، تن به سفر داده اند.

وجود دیدنی های فراوان و جذاب این جزیره از جمله موزه داخل قصر که از شکوه بی نظیری برخوردار است می تواند ساعاتی جالب و لذت بخشی را برای افرادی که بدنبال کسب تجربه و جمع آوری اطلاعات راجب تاریخ می باشند، فراهم سازد.