اطلاعات مسکو
کشور روسیه
دین مسحیت ارتدوکس
جمعیت 11551930
زبان رسمی روسی
آب و هوا قاره ای مرطوب
میانگین دما 0
سطح قیمت بالا

مسکو پایتخت و پرجمعیت ترین شهر روسیه است. که 13.2 میلیون نفر در محدوده شهر و 17.8 میلیون نفر در منطقه شهری سکونت دارند.
مسکو مرکز بزرگ سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی روسیه و اروپای شرقی است و همچنین بزرگترین شهر در قاره اروپا میباشد. با توجه به فوربس 2013 مسکو به عنوان نهمین ، گرانترین شهر جهان رتبه بندی شده است و دارای یکی از بزرگترین اقتصادهای شهری در جهان است. مسکو شمالی ترین و سردترین شهر و کلانشهر روی زمین است.
مسکو بر روی رودخانه مسکوا واقع در ناحیه مرکزی فدرال مرکزی اروپا روسیه واقع شده است و این شهر بزرگترین شهر اروپایی آن است. این شهر به خاطر معماری آن شناخته شده است، به ویژه ساختمان های تاریخی، مانند کلیسای سنت باسیل با گنبدهای رنگارنگ آن.
 مسکو بیش از 40 درصد از قلمرو خود را با پوشش گیاهی، به یکی از سبزترین پایتخت ها و شهرهای بزرگ اروپا و جهان تبدیل کرده است که دارای بزرگترین جنگل در یک منطقه شهری در مرزهای خود هست.
مسکو قدرت حکومت روسیه است. کاخ کرملین مسکو، یک قلعه قرون وسطایی است که امروزه محل اقامت برای کار رئیس جمهور روسیه است. کرملین و میدان سرخ مسکو نیز یکی از چندین آثار از میراث جهانی در این شهر هستند.

مسکو دارای ۵ فرودگاه به نام‌های فرودگاه بین المللی شرمتیوو ، فرودگاه بین المللی دوموددوو، فرودگاه بیکوف، فرودگاه بین المللی اوستافیف و فرودگاه بین المللی ونوکووا است. فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو بیشترین تعداد مسافر مسافر خارجی را پذیرا است. متروی مسکو ، سامانه قطارهای شهری کلان‌شهر مسکو است. این مترو دارای 12 خط فعال و 180 ایستگاه میباشد. و از قدیمی ترین خطوط مترو شهری در جهان محسوب میشود. متروهای مسکو بسیار عمیق میباشند و طول پله های برقی آن به بیش از 100متر میرسد. مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی ، ورزشی و آموزشی از رتبه

تور اتریش

خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌است.

شرایط آب و هوایی مسکو

مسکو دارای اقلیم قاره ای مرطوب با زمستانهای طولانی و سرد و تابستانهای کوتاه و گرم میباشد.

جاذبه های گردشگری مسکو

در این شهر قدیمی آثار تاریخی و دیدنی بسیاری وجود دارد. و از لحاظ تورست با داشتن 36 مجموعه تاریخی ، 221 موزه، 2000 کتابخانه و بیش از 4000 اثر دیدنی ، توریستی ترین و دیدنی ترین شهر روسیه به شمار می آید.

از جاذبه های گردشگری این شهر میتوان به کاخ کرملین ، میدان سرخ ، کلیسای سنت باسیل، ایستگاهای مترو مسکو، گالری ترتیاکوف، تئاتر بولشوی، میدان مانژ، خیابان آربات، آسمان نمای مسکو اشاره کرد. مسکو در کنار شهر هایی مثل کوش آداسی و استانبول و باکو در منظقه آسیای شمال غربی و قفقاز جزو قطب های گردشگری جهان محسوب می شوند. تور ارزان مسکو هم بزودی به تور ارزان استانبول و تور ارزان کوش آداسی و تور ارزان باکو می پیوندد و بزودی با آغاز جام جهانی 2018 روسیه به یکی از پرجمعیت ترین شهر های توریستی و مرکز توجه دنیا تبدیل می شود.