اطلاعات کیپ تاون
کشور آفریقای جنوبی
دین مسلمان-مسیحی
جمعیت 3497097
زبان رسمی آفریقایی
آب و هوا معتدل
میانگین دما 23
سطح قیمت -

کیپ تاون دومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی بعد از ژوهانسبورگ است. این شهر بی نظیر مرکز استان کیپ شرقی میباشد و عنوان مادر آفریقا را به خود اختصاص داده است.  

کیپ تاون، در جنوب غربی آفریقا واقع شده و در کنار دماغه امید نیک قرار دارد. طبیعت حیرت انگیز با پوشش گیاهی خاص، مزارع زیبا و بندر معروف کیپ تاون ، دلیل شهرت این شهر است.  

کیپ تاون یکی از مهمترین مراكز  گردشگري در آفريقاي جنوبي است و سالانه توریست ها و گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب میکند.

اقتصاد کیپ تاون

این شهر، مركز اقتصادي كيپ غربي است  و از لحاظ اهمیت اقتصادی، دومين مركز اقتصادي آفريقاي جنوبي و سومين مركز اقتصادي قاره آفريقا بشمار میرود.
بندر اصلي کیپ تاون باعث شده است این شهر، یکی از قطب های اقتصادی آفریقای جنوبی باشد و همچنين وجود ساختمان پارلمان افریقای جنوبی منجر به رشد در صنايع و افزايش درآمد براي کیپ تاون  شده است، چون ميزبان بسياري از كنفرانسها میباشد.
کیپ تاون ، شركت هاي بزرگ تجاري را در خود جای داده است كه در زمينه هاي پتروشیمی، حمل و نقل ، ساختمان سازي ، استخراج نفت و گاز از سواحل اقيانوس اطلس ، معماری، استخراج معادن و كشتي سازي مشغول به فعاليت مي باشند.
نيروگاه هسته اي كوابرگ نیز در کیپ تاون قرار دارد و از این جهت مركز توسعه انرژي براي آفريقاي جنوبي نیز محسوب میشود.

آب و هوای کیپ تاون

آب و هوای کیپ تاون، گرم مدیترانه‌ای است. زمستان‌های آن معتدل و مرطوب و تابستان‌هایی گرم و خشک دارد.

 زمستان از ماه ژوئن آغاز میشود و تا اواخر آگوست ادامه دارد که بارش باران و وزش سنگین باد را شامل میشود.

تابستان نیز از اوایل دسامبر تا مارس میباشد و  هوا نسبتا گرم است ، میانگین دمای هوا  در فصل تابستان بین ۱۶ تا ۲۶ درجه سانتیگراد است.

بهترین زمان برای سفر به کیپ تاون از اواخر ژانویه تا اوایل آوریل میباشد، مصادف با زمانی که تابستان‌ها گرم و خشک و طاقت فرسا به پایان رسیده است.

برای تعطیلات ساحلی، بهترین زمان فاصله‌ی بین دسامبر و فوریه است که هوا بسیار مطبوع میباشد.

فرهنگ مردم کیپ تاون

مردم آفریقای جنوبی به ۱۱ زبان رسمی صحبت میکنند. در بین مردم، زبان انگلیسی، زبان اصلی است و در سراسر کشور به این زبان صحبت میکنند. اما زبان های رسمی دیگری هم وجود دارد مانند: آفریکانس، نیدبلی، سوتو شمالی، جنوب سوتو، سوازی، تونگو، تسوانا، وندا، خوزه و زولو

آفریقای جنوبی یکی از چند فرهنگی ترین کشورها در جهان است، زیرا قومیت های متفاوتی را در خود جای داده است، اقوام سیاه پوست آفریقای جنوبی ، اروپایی های سفیدپوست، سرخپوستان، هندی و مالزیایی و چینی ها، جمعیت این کشور را شامل میشوند.

خانواده، در افریقا، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مهمترین هسته ی اصلی در جامعه، قبیله و خانواده میباشد. روابط خانوادگی بسیار پایدار است  و همه برای حفظ خانواده بسیار تلاش میکنند.

اکثر مردم افریقا، پیرو دین مسیحیت هستند ولی در بین آنها مسلمان و پیروان آئین های بومی نیز دیده میشود.

جاذبه های گردشگری کیپ تاون

کیپ تاون، چون بهشتی بر روی زمین است که بهترین جاذبه ی گردشگری آن، طبیعت بکر و بی نظیرش میباشد.

خلیج شگفت انگیز کیپ تاون نیز از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر است که بر جذابیت آن افزوده و گردشگران بیشماری را به سوی این شهر میکشاند.

علاوه بر خلیج زیبا و طبیعت فوق العاده ی کیپ تاون، جاذبه های دیگری در این شهر هست که دیدن آنها خالی از لطف نیست:

ساحل مویزنبرگ – قلعه ی گودهوپ – باغ گیاه شناسی کریستن بوش – کیپ پوینت – ساحل کلیفتون – بوکاپ – اسکله ی ویکتوریا و آلفرد – ساحل بولدرز و پنگوئن های آن – روبن آیلند – کوه تیبل  و ......

سوغات کیپ تاون

خرید سوغات در کیپ تاون، بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده است. قدم زدن در بازارهای رنگارنگ این شهر و دیدن صنایع دستی و مجسمه های چوبی بسیار جالب است و میتوان بازارهای این شهر را جزء جاذبه های کیپ تاون بشمار آورد.

آنچه میتوانید از کیپ تاون، بعنوان سوغات ببرید، میتواند یکی از اقلام زیر باشد:

مجسمه ها و اشیای چوبی منبت کاری شده – ماسک ها وصورتک های افریقایی چوبی – حیوانات گوناگون چوبی – تخم شترمرغ تزئین شده – هنرهای دستی سیمی – آثار منجوق دوزی شده – چای معطر و خاص رویبوس که بدون کافئین است .