اطلاعات هنگ کنگ
کشور هنگ کنگ
دین بودایی
جمعیت 7061200
زبان رسمی چینی و انگلیسی
آب و هوا معتدل و مرطوب
میانگین دما 25
سطح قیمت 0

هنگ کنگ

"هنگ کنگ به معنای بندرگاه عطرآگین"

هنگ کنگ در شرق آسیا قرار دارد و با دریای چین و جنوب شرق کشور چین هم مرز میباشد و از مهمترین بازارهای تجاری - مالی آسیا و دنیا به حساب می آید.  پیشرفت و توسعه ی هنگ کنگ با سرعتی رو به جلو است که به نوعی یکی از قطب های اقتصادی و سرمایه داری محسوب میشود.

هنگ کنگ ، بیش از 200 جزیره مختلف را شامل میشود و در کل به چهار قسمت :جزیره هنگ کنگ – کاولون – سرزمین های جدید و لانتائو تقسیم میشود. که لانتائو، بزرگترین جزیره آن میباشد. 

تنها 25 درصد از مساحت هنگ کنگ قابل سکونت میباشد و بقیه ی مساحت آن را کوه ها ، جنگل ها و سواحل در برگرفته اند.  بیش از 90 درصد جمعیت این شهر را چینی ها و مابقی به ترتیب فیلیپینی ها ، اندونزی ها و ... تشکیل میدهند.

واحد پول این کشور دلار هنگ کنک است .

"هنگ کنگ شهر آسمان خراش ها"

هنگ کنگ بیشتر از شهر نیویورک آسمان خراش دارد و تعداد ساختمان های بلند و آسمان خراش هایش به 39 میرسد. ارتفاع هرکدام از این ساختمان ها به بیش از 200 متر میرسد. در دنیا مجموعا" 15 برج معروف و بلند وجود دارد که 4 تا از این برج ها در هنگ کنگ است. یکی دیگر از لقبهای این شهر، " گران ترین و لوکس ترین منطقه" در جهان است. 

شهر هنگ کنگ

فرهنگ مردم هنگ کنگ

همه ی مردم خود را متعهد به حفظ سنت های دیرین خود می دانند و فرهنگی غنی دارند. چای در بین مردم هنگ کنگ از ارزش و اهمیت ویژه ای برخوردار است، به گونه ای که هیچ روزی را بدون چای شب نمیکنند. هنگ کنگ، یکی از مناطق مهم و اصلی در تولید چای در چین میباشد. 

بیشتر مردم در هنگ کنگ بی دین هستند و آنهایی که پیرو دین آیین بخصوصی هستند ، معتقد به آئین بودایی - تائویسم و کنفوسیوس هستند. آزادی مذهب در این شهر به وضوح قابل دیدن است.

آب و هوای هنگ کنگ

 آب و هوای هنگ کنگ، نیمه گرمسیری است و بادهای موسمی این منطقه را تحت تاثیر دارد.

در این منطقه درفصل بهار عصرها به نسبت  هوا کمی خنک تراست و در روز درجه حرارت و رطوبت هوا  به نسبت زیاد میباشد. تابستانها آب و هوا گرم و مرطوب است و در پائیز هوای صاف و آفتابی و خوبی دارند و در زمستان هوا معتدل است و رطوبت کمتری وجود دارد. 

اگر در پاییز و زمستان به این شهر سفر میکنید، حتما ژاکت و لباس گرم بهمراه داشته باشید.

حمل و نقل در هنگ کنگ

حمل و نقل هوایی :

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ یکی از پر رفت و آمد ترین فرود گاه های دنیاست . این فرودگاه که چک لاپ کوک نام دارد در سال 1998 افتتاح شد و اصلی ترین فرودگاه هنگ کنگ میباشد. 

حمل و نقل دریایی :

بندر هنگ کنگ نیز یکی از پر ازدحام ترین بنادر دنیا بوده و عنوان سومین بندر کانتینری جهان را به خود اختصاص داده است. 

حمل و نقل ریلی :

هنگ کنگ 34 کیلومتر خط راه آهن دارد که در استان شن ژن به سرزمین اصلی متصل میشود.

خط های ریلی هنگ کنگ شامل : راه آهن شهری – مترو – تراموا – راه آهن سبک میباشد.

حمل و نقل زمینی :

امکانات حمل و نقل شهری هنگ کنگ شامل : اتوبوس – تاکسی – مینی بوس و ماکسی کب است. 

ماکسی کب ها دارای 16 صندلی می باشند و روی سقفشان سبز رنگ است و در مسیرهای مشخص شده ای که قیمت آن هم معین است حرکت میکنند. مسافران نیز کرایه مشخص را باید درون دستگاه های مخصوص بریزند و باید توجه داشته باشند که مبلغ دقیق را پرداخت کنند چون دستگاه ما بقی پول را بر نمی گرداند. تفاوت ماکسی کب ها با مینی بوس ها در این است که  مینی بوس ها سقفشان قرمزرنگ است و همیشه در یک مسیر معین تردد نمی کنند. 

غذاهای هنگ کنگ:

غذاهای هنگ کنگ، ترکیبی از غذاهای آسیایی و غربی است، اما خوراک غاز کبابی یکی ازغذاهای پرطرفدار و سنتی هنگ کنگ است.

"برای تهیه آن ابتدا گوشت را با حرارت زیاد کباب میکنند ، بعد گوشت را به قسمت های کوچکتر قسمت میکنند به طوری که از استخوان جدا نشود و به همراه سس کرنبری سرو میکنند."

غذای محبوب هنگ کنگ

از غذاهای مشهور دیگراین شهر میتوان:  دیم سام - لو مای گای - بریسکت نودل و کوفته ماهی را نام برد. 

از آنجا که جمعیت این شهر از ملیت مختلف تشکیل شده است، در سراسر شهر، رستوران های بین المللی گوناگونی موجود است. 

تفریحات هنگ کنگ

 یکی از مهمترین و هیجان انگیزترین تفریحات در هنگ کنگ، پارک های آبی آن است. هنگ کنگ یکی از کاملترین پارک های تفریحی دیزنی لند در دنیا را دارد .

پارک آبی هنگ کنگ

اوشن پارک به نوع خود بسیار جذاب میباشد و باید یک روز کامل برای آن وقت بگذارید و ساعات خوشی را با خاطره های خوب به ثبت برسانید. انواع بازی ها و سرسره های آبی در این پارک موجود است تا شما را به اوج لذت و هیجان برساند.

قایق سواری در دریای چین  هم یکی دیگر از تفریحاتی است که با سفر به هنگ کنگ ، نباید از آن غافل شد. 

دیدنی های هنگ کنگ

جاذبه های گردشگری و دیدنی های بسیاری در هنگ کنگ وجود دارد که با سفر به این شهر، میتوانید برای بازدید از آنها برنامه ریزی کنید.

*قله ی ویکتوریا پیک، که بهترین چشم انداز به جزیره هنگ کنگ را دارد.

*جزیره لانتائو این جزیره مساحتی دو برابر جزیره هنگ کنگ دارد و طبیعتی بسیار زیبا و حیرت انگیز دارد.

*برج ساعت واقع در کالون در کنار مرکز فرهنگی هنگ کنگ.

*موزه های هنگ کنگ از جمله : موزه علوم هنگ کنگ ، موزه تاریخ هنگ کنگ ، موزه پلیس ، موزه مادام توسو ، موزه مسابقه ،موزه راه آهن ، موزه موروثی هنگ کنگ ، موزه پدافند ساحلی و .....

*سواحل معروف از جمله : repulse bay  ، لنگرگاه آبردین ، جزیره cheung chau

*پیست اسب سواری

*باغ پن فورد

*معبد che kung  ، معبد man mo  ،معبد fung ying seen koon  

*درخت آرزو

*باغ پرندگان

*روستای دیواری

بازدید از تمام این جاذبه ها، شما را بیشتر با تاریخ و فرهنگ این شهر آشنا میکند و سفری خاطره انگیز را برایتان به همراه دارد.