اطلاعات هاوانا
کشور کوبا
دین مسلمان
جمعیت 11210064
زبان رسمی اسپانیایی
آب و هوا گرمسیری
میانگین دما 26
سطح قیمت -

کوبا

جمهوری کوبا واقع در آمریکا بزرگترین جزیره دریای کارائیب است ، کوبا در واقع بین دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک شمالی است و تنها مرز زمینی این کشور با پایگاه دریایی ایالات متحده آمریکاست.

کوبا دارای 400 جزیره کوچک است که بزرگترین و پرجمعیت ترین آن هاوانا است. هاوانا پایتخت کشور کوبا میباشد و مرکز اقتصادی این کشور است. 

هاوانا مساحتی برابر 728 کیلومتر مربع دارد و جمعیت آن بالغ بر 2/1 میلیون نفر است. 

زبان رسمی مردم کوبا، اسپانیایی است اما بیشتر مردم به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند .

کوبا یکی از کشورهایی است که بالاترین سطح سواد را دارد . از نظر آموزشی و پزشکی از کشورهای پیشرو در دنیا به حساب می آید و قابل ذکر است که تحصیل و هزینه های پزشکی بهداشتی در این کشور رایگان میباشد. در اصل خدمات بهداشتی - پزشکی در کوبا جزء حقوق شهروندی حساب میشود.

واحد پول این کشور پزو است. 

فرهنگ مردم کوبا

کوبا، یکی از متنوع ترین فرهنگ ها را در منطقه ی کارائیب دارد. کوبا کشوریست کومونیستی که هشتاد و پنج درصد مردم آن مسیحی کاتولیک هستند و جامعه ای مذهبی میباشد.  از نظر رنگ پوست درصد بیشترمردم از نژاد سفید هستند و بعد به ترتیب دورگه  و سیاه هستند.

رقص در باکو جایگاه ویژه ای دارد و مردم، بسیار به رقص علاقه مند هستند. باله یکی از مجبوب ترین هنرهای کوباست و بالرین ها بالاترین سطح درآمد را در این کشور دارند . همین طور رقص چاچا و هابانرا از رقص های محبوب و معروف این کشور است.

آب و هوای کوبا

با توجه به جزیره ای بودن این کشور ، رطوبت همیشه در آن وجود دارد. آب و هوای کوبا، گرمسیری است . در کوبا برف نمی آید و اخرین برف مربوط به سالیان پیش بوده است. 

آب و هوای هاوانا نیز مانند سایر نقاط کوبا، گرمسیری است و میانگین دما دراین شهر از ۲۲ درجه سانتیگراد در ژانویه و فوریه تا ۲۸ درجه سانتیگراد متغیر میباشد.  از ژوئن تا اکتبر نیزبا  بیشترین میزان بارش در هاوانا روبه رو هستیم. 

غذا و نوشیدنی های کوبا 

قبل از آنکه غذاها و نوشیدنی های معروف این کشور را معرفی کنیم،  جالب است بدانید که درکوبا هر خانواده یک دفترچه جیره بندی دارند که مواد غذایی و کالاهای اساسی را با هزینه اندک تهیه میکنند.

معروف ترین غذاهای باکو که باید حتما آنها را امتحان کنید:  همبرگر کوبایی و بلال کبابی و پلو اسپانیایی  است که خوردن آنها  در کوبا نباید فراموش شود.

"سوفریتو" نیز یکی از معروف ترین چاشنی ها و سس خوراک در این کشور است، که با فلفل سبز تند و فلفل سیاه و پیاز و آویشن تهیه میشود که این مواد را در روغن زیتون تفت میدهند. 

baby corn  در بین مردم کوبا بسیار محبوب است و در تهیه  سالاد ، سوپ، خوراک  و غذاهای دیگر حتما از baby corn استفاده میکنند.

یکی از نوشیدنی های معروف کوبا "menterita  " دارد.

این نکته را بخاطر داشته باشید که در کوبا اصلا دنبال کوکا نگردید چون یکی از دو کشور دنیاست که فروش کوکا در آن ممنوع است .

دیدنی های کوبا و هاوانا

موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی و جاذبه های طبیعی مثل : خطوط ساحلی ، جزیره ، دریاچه و خلیج ، صخره های مرجانی  گردشگران بسیاری را به سمت این منطقه میکشاند.

از جمله دیدنی های کوبا میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

آرامگاه چه گوارا : بنای یادبود پزشک ، سیاست مدار ،  نظریه پرداز و یکی از شخصیت های اصلی انقلاب کوبا.

هاوانا : که پایتخت کوبا

تیرینداد : شهری با چهره و ساختار قدیمی .

موزه اتومبیل : کلکسیون ماشین های قدیمی و کلاسیک.

کوبا با 200 آبگیر و 250 ساحلی که دارد بهترین مکان برای تعطیلات تابستانی و تفریحات آبی و استراحت است .

جاذبه های گردشگری هاوانا نیز شامل: 

هاوانا ویژا - تفریحگاه مالکون - ساختمان ملی کاپیتولیو - پارک آلمندارس - موزه ی ارنست همینگوی - قلعه سه پادشاه مورو - خیابان دل پرادو و .... میباشد.