اطلاعات اوساکا
کشور ژاپن
دین شینتو-بودایی
جمعیت 2667000
زبان رسمی ژاپنی
آب و هوا معتدل
میانگین دما 22
سطح قیمت -

اوساکا (Osaka) یکی از شهرستان های بزرگ در ناحیه کانسای ژاپن کشور چشم بادامی ها است.اوساکا سومین شهر بزرگ ژاپن و مرکز استان اوساکا می باشد. اوساکا در جزیرهٔ هونشو، یک جزیرهٔ اصلی ژاپن، قرار دارد.
این شهر در سرشماری سال ۲۰۱۲ میلادی دقیقا ۲٬۶۶۶٬۳۷۱ جمعیت داشت و همچنین ۲۲۳٫۰۰ کیلومترمربع نیز مساحت دارد.
از لحاظ تاریخی شهر 'آشپزخانه ملت' شناخته شده‌است که در دوره ادو، مرکز تجارت برنج بود و در واقع دلیل اسمگذاری این شهر این بوده که غذای مردم ژاپن از اینجا تامین می شده است.

بخش مدرن شهر اوساکا ژاپن

اوساکا در ژاپن ترکیبی از فرهنگ بومی و سنتی ژاپنی و مدرنیته را در خود جای داده است. این شهر پر از پارک‌های تفریحی شگفت انگیز غرق گل، معابد ژاپنی، زیارتگاه های هندوها و لائیک ها، موزه ها قدیمی، فضاهای سبز شهری با درختان چندهزار ساله و مراکز خرید بسیار است که همین موضوع آن را به شهری متنوع و زیبا تبدیل کرده است. اوساکا از کیوتو فاصله‌ی کوتاهی دارد و جزو شهرهای پرجمعیت ژاپن محسوب می‌شود.رستوران های زیادی در این شهر با غذاهای عجیب و غریب و تند شرقی در این شهر وجود دارد و جالب است بدانید که ملچ و مولوچ کردن حین خوردن غذا یکی از رسوم پسندیده ژاپنی ها است!!! این شهر نسبت به توکیو کمی مدرن‌تر، اما با تفاوت‌های بسیار زیادی با توکیو است. غذاهای اوساکا از محبوبیت بالایی در ژاپن البته برخوردار هستند. زندگی در شهر اوساکا نه خیلی گران و البته نه ارزان است؛ بنابراین می‌تواند مقصد مناسبی برای توریست ها و گردشگران خارجی علاقمند به فرهنگ ها و سنت های چندهزار ساله این کشور کوچک باشد.

معبد تاریخی شهر اوساکا ژاپن

وضعیت آب و هوایی اوساکا 

به طورمعمول، بهار و پاییز بهترین فصول برای سفر کردن به اوساکا در ژاپن محسوب می‌شوند، زیراکه دمای هوا در این دو فصل مطلوب تر و خنکی لطیفی در آنها حکم فرماست که باعث پسند رهگذران می شود. زمستان‌های این شهر معمولا سرد و تابستان‌ها هم طبق انتظار گرم هستند و فصول مناسبی برای سفر به ژاپن نیستند. در طول زمستان، دمای هوا بالاتر از نقطه‌ی انجماد است و به ندرت بارش برفی در آن مشاهده خواهید کرد.

بهترین زمان برای رزرو هتل در اوساکا 

در فصل تعطیلات، خصوصا در هفته طلایی ژاپنی ها و جشنواره‌ مردگان ژاپن جمعیت زیادی روانه این شهر زیبا می‌شود و به طبع آن قیمت هتل‌ها افزایش پیدا می‌کند. در بقیه‌ی طول سال، نرخ قیمت انواع خوابگاه و هتل های اوساکا در رنج متوسط و معقولی قرار دارد.

تور خارجی