اطلاعات کیوتو
کشور ژاپن
دین شینتو-بودایی
جمعیت 1470000
زبان رسمی ژاپنی
آب و هوا معتدل
میانگین دما 20
سطح قیمت -

کیوتو (به ژاپنی: 京都市) یکی از بزرگ‌ترین شهرهای قدیمی کشور ژاپن با جمعیتی نزدیک به یک و نیم میلیون نفر است. این شهر قدیمی در گذشته پایتخت ژاپن نیز بوده است. دانشگاه معروف کیوتو در این شهر قرار گرفته است.

کیوتو در ژاپن یکی از مجلل‌ترین و باشکوه ترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود. کیوتو شهری احاطه شده در میان رشته کوه‌های ژاپن که دارای تعداد بسیار زیادی "ذن گاردن" (نوعی باغ ژاپنی)، مجسمه و معابد برای بازدید توریست ها، فروشگاه‌های اجناس با کیفیت و غذاهای فوق‌العاده خوشمزه  است. اگر به سفر به ژاپن با تور ژاپن علاقه مند باشید، کیوتو شهری است که همه انتظارات شما را برآورده می‌کند و شاید تمام سفر خود را در ان سپری کنید.

پاییز استثنایی کیوتو

کیوتو بیش از هزار سال پایتخت ژاپن بوده است! شهری کوچک در مقایسه با توکیو پایتخت فعلی ژاپن که از آسیب بمب‌های اتمی و تخریب‌های جنگ جهانی دوم در امان مانده است. از این رو، بسیاری از آثار تاریخی که در آن مشاهده می‌کنید از زمان های بسیار دور دست نخورده باقی مانده‌اند. شهری که برای معابد بزرگ و باستانی و طبیعت سنتی‌اش به خوبی در جهان شناخته شده‌ است.

کیوتو ژاپن

این شهر با جاذبه‌های فوق العاده توریستی و گردشگری خود میزبان گردشگران و مسافران زیادی در ژاپن است. شهر کیوتو در مسابقات سالانه بهترین‌های شهر های جهان در بخش‌های مختلفی همچون بهترین هتل، بهترین خطوط هواپیمایی و فرودگاهی، بهترین جزایر زیبا و مقاصد گردشگری برتر توانست رای اکثریت گردشگران را به دست آورد.

این شهر در گذشته زمانی به عنوان پایتخت سلطنتی امپراتوری ژاپن به حساب می‌آمد و امروزه به دلیل دارا بودن جاذبه‌های گردشگری فراوان هر گردشگری را به خود جذب می‌کند. در شهر کیوتو علاوه بر بافت سنتی و بومی شهر، بخش‌های مدرن و فوق پیشرفته نیز یافت می شود. بطوریکه در مرکز خرید "شیجودوری" مغازه‌های فوق مدرنی را می‌بینید که تنها در توکیو وجود دارند.

معبد و قله کوه زیبا در کیوتو ژاپن