اطلاعات بارسلون
کشور اسپانیا
دین مسلمان-مسیحی
جمعیت 1600000
زبان رسمی کاتالان
آب و هوا مدیترانه ای
میانگین دما 21
سطح قیمت -

 

استان بارسلون در شرق اسپانیا پایتخت ایالت خودمختار کاتالونیا در شمال شرق این ایالت جدایی طلب قرار دارد. سال های سال است که بین این ایالت و دولت مرکزی اسپانیا اختاف های عمیق وجود دارد و آنها خواستار جدایی از کشور اسپانیا هستند.
بارسلون پس از مادرید پایتخت اسپانیا پرجمعیت‌ترین شهر و مهمترین بندر این کشور است. 

اسامی مختلف بارسلون

اسم بارسلون در گذشته بارکنو (Barkeno in Levantine Iberian script) بوده است و بارکینون , بارسیلونوم ,بارچینونا، بارسالونا، بارچلونا,بارسینو  و بارچنونا نیز بکار برده می شده است.

بارسلون توسط رشته کوه‌ کلاسرولا محصور و رودخانه زیبای یوبرگات در جنوب غربی شهر و رودخانه پرآب بسوس در شمال آن جریان دارند.

معماری ساختمان های شهر بارسلونا

جاذبه های گردشگری بارسلون

بارسلون از لحاظ اهمیت جغرافیایی و مرکزیت در کنار دریای مدیترانه و همچنین در زمینه های هنر، بازرگانی بین‌المللی، آموزشی, امور مالی و تجاری، رسانه، سرگرمی،ورزشی  و گردشگری یک شهر جهانی مهم است.
فقط همین گویای اهمیت گردشگری این شهر است که فرودگاه بارسلون سالانه نزدیک به 30 میلیون مسافر را جابجا میکند که 5 میلیون نفر آنها توریست خارجی هستند و با کشور های پرتغال و فرانسه جابجایی اطلاعات و مسافر و دسترسی بسیار مناسبی دارد.
گران تئاتر دل لیسئو ,بناهای تاریخی و زیبا نظیر ساختمان کازا آماتلر و کازا بالیو در خیابان پَسیج دِ گراسیا ,ورزشگاه نیوکمپ ,آسمان خراش‌های بارسلون، قلعه دلس ترس دراگونز، کلیسای ساگرادا فامیلیا، ورزشگاه نیوکمپ و عمارت دیاگونال مار از جمله جاذبه های گردشگری اصلی این شهر زیبا و منظم هستند.
این شهر به دلیل داشتن بناهای زیبا و پر ابهت بر پایه معماری اصیل و پرظرافت اروپایی به دست معمارانی زبردست چون آنتونیو گائودی و لوییز دومانچه‌ای مونتانر از جاذبه های دیدنی و تماشایی بسیاری برخوردار است که به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز انتخاب شده‌اند.

بارسلون و فوتبال

 

اولین چیزی که شما را در این شهر به خودش متوجه می سازد فوتبال است. مطمئنا ال کلاسیکو دیدار فوتبال جنجالی تیم بارسلونا و رئال مادرید اولین چیزی است که شما تمایل دارید آن را در ورزشگاه بزرگ نیوکمپ همراه با 100هزار تماشاچی تجربه کنید و همزمان مسی ,اینیستا, نیمار که جدیدا از تیم فوتبال بارسلونا رفته, سوارز, راکیتیچ, پیکه, رونالدو, راموس, زیدان, کروز, مارسلو, پپه و سایر بازیکنان معروف دو تیم را در زمین سبز استادیوم ببینید.

استادیوم فوتبال بارسلونا - نیوکمپ

جاهای دیدنی بارسلون 

باری گوتیک مرکز شهر قدیم بارسلون است و بنای ساگرادا فامیلیا نماد بین‌المللی بارسلونا محصوب می شود و علاوه بر یک مکان مذهبی جزو جاذبه های گردشگری اصلی این شهر بزرگ نیز محسوب می شود.
شما تا دلتان بخواهد در این شهر بناهای تاریخی بسیار ظریف و پرابهت پیدا خواهید کرد و از این جنبه مناسب دانشجویان رشته معماری است.

موزه ها


موزه ملی هنر کاتالونیا ,موزه هنر معاصر بارسلونا ,بنیاد خوآن میرو, موزه پیکاسو, بنیاد آنتونی تاپیس, موزه تاریخ شهر, موزه تاریخ کاتالونیا, موزه باستان‌شناسی کاتالونیا, موزه دریانوری بارسلون, موزه شخصی وخصوصی مصری‌ها, موزه اروتیک بارسلون و موزه علم کوسموکایخا از جمله مکان های دیدنی هستند که شما ساعت ها در این شهر به انها اختصاص خواهید داد.

هنرهای نمایشی


سالن اپرا گران تئاتر دل لیسئو، تئاتر ملی کاتالونیا, تئاتر لیور و سالن موسیقی قصر موسیقی کاتالان, خانه ارکستر سمفونیک ملی کاتالونیا و بارسلون معروف به اوبی‌سی نیز از جمله مکان های مورد نظر برای تماشا و دیدن اجراهای زیبای هنرمندان هستند.

تور خارجی