اطلاعات مادرید
کشور اسپانیا
دین مسلمان-مسیحی
جمعیت 3200000
زبان رسمی اسپانیایی
آب و هوا معتدل
میانگین دما 19
سطح قیمت -

مادرید پایتخت و همچنین بزرگترین شهر اسپانیاست. این شهر پس از لندن انگلستان و برلین در آلمان سومین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا می باشد.
پایتخت پرشور اسپانیا و شهر تاریخ و موسیقی و فوتبال یکی از بهترین شهرهای اروپا برای سفر و گردشگری می باشد. 
شب‌هایش زنده و پرهیاهوست و هوایش معتدل و دلپسب! مردمش سرزنده و خوشحالند . دیدنی‌های آن از ساختمان‌ها و بناهایش شروع می‌شوند که خیلی از آن‌ها قصرمانند و بسیار لوکس و با طراحی ظریفی هستند بطوریکه احساس می‌کنید وارد افسانه‌های شاه پریان و هفت کوتوله شده‌اید! ابتدا میدان زیبای پوئرتا دل سول را با مجسمه بزرگ خرس و درخت خواهید دید که نماد خانواده سلطنتی اسپانیاست و سپس بسراغ پلازا مایور خواهید رفت که میدانی‌ پر از رستوران و کافه های دلباز و عاشقانه و آثار معماری گوتیک ها و محل اصلی جشن‌ها و فستیوال‌های مادرید از جمله گاوبازی هاست! پیکاسو کسی است که به این شهر بهای زیادی بخشیده است. در روز و وقت ناهار با خوردن غذاهای اصیل اسپانیایی مثل پائیا و گایینخاس و خرید در منطقه‌ تجاری سول سالامانکا و شب‌ها در کافه‌هایی که تا صبح محل خوشگذرانی هستند و یا در خیابان ها و کنار نوازنده‌ها و رقصنده‌های فلامنکو و کولی های همیشه رقاص میتوان سرگرم شد!

سفر به مادرید در اسپانیا خیلی سفر گرانی نیست. پروازهای مختلفی با قیمت‌های متوسط به مادرید پرواز می کنند و شما برای خرید و یا رزرو بلیط هواپیمای خود انتخاب‌های زیادی را دارید. قیمت هتل‌های مادرید متوسط هستند و می‌توانید در مرکز شهر مادرید هتل متوسطی با قیمت معقول ومناسب را حتی در سایت booking.com رزرو کنید.

 چند تا از جاذبه های دیدنی مادرید

کاخ سلطنتی


بنای این کاخ سلطنتی توسط یک آرشیتکت ایتالیایی بنام "جیووانی ساچتی" و به دستور پادشاه فیلیپ پنجم در قرن 18 ساخته شد. گرچه هم اکنون این کاخ زیبا و مجلل به یکی از اماکن و جاذبه های مهم و گردشگری و دیدنی تبدیل شده، اما به لحاظ اهمیت تاریخی و باستانی آن هنوز نیز بسیاری از مراسم تشریفاتی پادشاه اسپانیا در آن برگزار می‌شود.
 

موزه ال پرادو


موزه ال پرادو یکی از غنی‌ترین موزه‌های جهان بوده و بیش از ۳۰۰۰ تابلوی اعلی و نفیس در آن گردآوری و محافظت و ترمیم شده است. در این موزه هنری آثاری از هنرمندانی همچون رامبراند، روبنس و ال گرگو به چشم می‌خورند.


موزه موم


در موزه موم شما مجسمه های بسیاری از شخصیتهای برجسته و بزرگان تاریخ معاصر جهان را به شکل موم و بسیار واقعی خواهید دید.
 

طاق پیروزی


این بنای زیبا در سال ۱۷۷۸ توسط معمار معروف و زبردست ساباتین طراحی و بنا شد و در زمانی یکی از دروازه‌های مهم مادرید بوده است.
....


اما یک چیز دیگر هست که شاید اکثر توریست ها بخاطر آن نیز به مادرید می روند!


فوتبال!

بله, فوتبال و دیدن ستاره های همچون کریستیانو رونالدو و سرجیو راموس و زین الدین زیدان و ایسکو و مارسلو و بنزما و گرت بیل و سایر ستاره های تیم از جمله دلایلی است که خیلی ها به مادرید می آیند! خیلی ها برای دیدن ال کلاسیکو بین تیم های رئال و بارسلونا در ورزشگاه باشکوه سانتیاگو برنابئو به این شهر می آیند و این مسابقات در کنار مراسم گاوبازی مادریدی ها از جاذبه های گردشگری مادرید بحساب می آید