اطلاعات ونیز
کشور ایتالیا
دین مسلمان-مسیحی
جمعیت 270000
زبان رسمی ایتالیایی
آب و هوا مدیترانه ای
میانگین دما 18
سطح قیمت 0

کمتر از کسی هست که با شنیدن نام آن نتواند آن را تصور کند. این شهر شبیه یک معجزه میماند و برای مسافران و گردشگران شبیه به یک بهشت و یک جای بسیار جدید و جذاب.

تصور کنید بجای ماشین ودود و ترافیک شما سوار قایق می شوید و پارو می زنید و به همه جای شهر می روید. حسی شبیه به برگشت زمان به عقب و رجوع به قرن های بسیار قدیمی بشما دست می دهد.
تصور وجود چند صد ساله بعضی ساختمان ها و دوام اوردن انها شبیه به یک شوخی یا معجزه میماند. گویی مسیح این ساختمان ها را دعا کرده است تا نریزند!
با امدن یک سیل کوتاه در کشور عزیزمان صدها خانه ویران می شوند. شما فقط تصور کنید که چگونه کل ساختمان های شهر پایه شان در آب قرار دارد. آن هم به مدت صد ها سال!!!!
اصلا با هقل جور در نمیاد! هرچه هست مهندس های قدیمی و جدید این معجزه را برای مردم انجام داده اند تا ما بتوانیم با خیال راحت این شهر زیبا را با قایق زیر پا بگذاریم.
اکثر هنرمندان تاریخی و مشهور جهان در ایتالیا رشد یافته اند و این کشور را می توان مهد هنر دانست.ما تنها به چند جاذبه گردشگری ونیز ایتالیا اشاره میکنیم:

جاذبه های گردشگری ونیز

کلیسای بزرگ سن‌مارکو در میدان سن مارکو و قصر دوکاله که شما ساعات زیادی را بدون شک در این میدان خواهید بود و مبهوت بناهای عظیم و شگفت دور آن خواهید شد!
مارکو پولو، جهانگرد مشهور، اهل ونیز بود و خانه وی و آثار وی و موزه وی را می توانید در ونیز بیابید. فرودگاه بین المللی ونیز نیز بنام وی نامگذاری شده.
جزیره و کلیسای سن‌جورجو ماجوره یک جزیره استثنایی که دور تا دور ان را اب گرفته و انرا میتوان یک شهر جداگانه یافت که کلیسایی بزرگ تمام سطح انرا پوشانده است. گویی از ابتداری تاریخ انجا بوده است و سر از اب دراورده است!
مدرسه‌ی بزرگ سن روکو
کلیسای Santa Maria Gloriosa dei Frari
و صد ها جاذبه گردشگری دیگر در ونیز که هر کدام ساعت زمان شما را برای کنکاش در خود میگیرد.