اطلاعات رم
کشور ایتالیا
دین مسیحی
جمعیت 2700000
زبان رسمی ایتالیایی
آب و هوا مدیترانه ای
میانگین دما 26
سطح قیمت نسبتاً گران

موزه ای به بزرگی شهر رم

رم پایتخت، و پرجمعیت ترین شهر ایتالیا میباشد. تاریخ این شهر با افسانه ای شروع می‌شود که خیلی هم دور از واقعیت نیست که از سال ۷۵۳ ق -م شروع و ۱۲قرن به طول انجامیده است. پایه گذاران این شهر تاریخی مردمان غیر از ساکنان ایتالیا بوده اند که امروزه قوم و تمدن شان به نام اتروسکانی و اهل بابل شناخته می شوند. در دوره طلایی رم این امپراتوری به همسایگی امپراتوری ایران رسید و شهر از نمای آجری تبدیل به نمای مرمرین شد و می‌دانیم که اکثر فلاسفه در این دوران زندگی می‌کردند. در عصر حاضر رم به عنوان چهارمین مرکز مهم فشن و پایتخت مد در جهان شناخته می‌شود. اکثر مراکز مهم و لوکس و مارک های معروف طلا و جواهر مانند: بولگاری، فندی، پرادا، شنل، گوچی، ورساچی و دولچه در این شهر قرار دارند. در دل این شهر زیبا کشور واتیکان قرار دارد که جز جاذبه های گردشگری شهر نیز محسوب می‌شود. دنیا رم را با تاریخ هزار ساله و شهرمیکل آنژ و داوینچی، شهر بزرگ ترین موزه بی سقف، کلیسا، مجسمه، مردمان خون گرم و مهمان نواز، فرهنگ، هنر، معماری، خوردنی های خوشمزه( پیتزا، پاستا، بستنی) و مراکز خرید متعدد می شناسند.

رم
 

آب و هوای شهر رم

این شهر در کنار رودخانه  توره و در نزدیکی مدیترانه، دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای می باشد. همین معتدل بودن آب و هوا سبب گردیده که در هر چهار فصل سال این شهر تاریخی میزبان تعداد زیادی گردشگر قرار گیرد.

جاذبه های توریستی شهر رم

با شنیدن اسم ایتالیا و رم به یاد گلادیاتورها می افتیم که صد البته بسیار صحیح و درست است. در این شهر میدان دیدنی به همین نام وجود دارد، میدان گلادیاتور که دیدنش بسیار جالب توجه می باشد.فواره تروی: این فواره جزء بزرگترین فواره های شهر و معروفترین فواره های دنیا است. کلیسای سنت پیتر: از معروف ترین و قدیمی ترین کلیساهای شهر می‌باشد. کلیسای پانتئون: معبدی دو هزار ساله که متعلق به اولین سالهای زندگی بشر و از معابد عصر آگوست می‌باشد این معبد دارای بزرگترین گنبد جهان، بلندترین درب ها و تزئینات خاصی از برنز می باشد که جزء شگفتی های دنیای معماری محسوب می شود. البته در این شهر مکان هایی چون میدان ناوونا، بنای یادبود ویکتور امانوئل، طاق تیتوس، فروم ترایان، ویلا بورگزه، شهر واتیکان، موزه واتیکان و... وجود دارد که می تواند ساعت ها و یا شایدهم روزها وقت گردشگران را به خوبی پر کند تا با آثاری خاص، قدیمی و منحصر به فرد آشنا بشوند.

رم

مراکز خرید یا اقتصاد فعال

اقتصاد این شهر بیشتر برپایه مشاغل اداری و صنعت توریسم پایه گذاری شده است که می توان زیر مجموعه آنان را اینگونه نام برد. صنعت پارچه‌بافی، صنایع چوب، چرم، ماشین سازی، فیلم سازی، بانکداری و تولیدات انواع متنوع لباس. در این شهر مرا کز خرید متعددی برای لوازم مختلف وجود دارد که می تواند از بهترین و گرانترین مارک ها باشد یا در حد وسط و با مناسب. در این شهر خرید اجناس تقلبی و بی‌کیفیت شامل جریمه های نقدی سنگین می‌شود لذا بهتر است که دوره اجلاس ارزان قیمت را خط قرمز کشید. به عنوان مثال می‌توان از مراکز دل کورسو،کندوتی، کولادی رینزویادور، برپا نتئون به عنوان بهترین مراکز خرید نام برد. البته در این شهر نباید از خرید کیف و کفش چرمی ایتالیایی را فراموش کنید.

هتل و رستوران در شهر رم

رم علاوه بر دارا بودن آثار تاریخی زیاد از نظر اقتصادی بسیار فعال است و همین امر سبب دوچندان شدن توریستها و بازدیدکنندگان این شهر شده است برای آرامش و راحتی خیال این بازدیدکنندگان هتل های متعددی در اکثر نقاط کلیدی شهر وجود دارد که با امکانات بسیار منا سب و لوکس در خدمت آنان قرار می گیرد. این هتل ها نسبت به مکان و امکانات ارائه شده در آن تقسیم‌بندی قیمت می‌شود. هتل های برنینی پریستل، وست جورگ رما جزء هتل های ۵ ستاره شهر و هتل میگوره، آریوستو، فیوری جزء هتل های قیمت مناسب شهر می‌باشند.

رم

رستوران های شهر رم

پیتزاهای خوشمزه، پاستاهای کم‌نظیر و بستنی های بی مانند ایتالیایی را فقط در شهر رم می توان تجربه کرد زیرا بهترین و ماهرترین سرآشپز های ایتالیایی آنان را از بهترین مواد اولیه تهیه و آماده نموده اند. برای خوردن غذاهای خاص ایتالیایی باید سری به رستوران ها و کافه های شهر بزنید مانند، رستوران پینسر، دتس امور، کیلت و کافه آنتیک، کافه ۰۸۱ ،کافه دام راک و هاوانا.

درشهر رم نباید هیچ فرصتی را از دست داد زیرا که تمامی آنان طلایی می باشند.