اطلاعات کوالالامپور
کشور مالزی
دین اسلام
جمعیت 30000000
زبان رسمی مالزیایی
آب و هوا استوایی
میانگین دما 28
سطح قیمت متوسط

شهر دیدنی و توریستی کوالالامپور :

شهر دیدنی و توریستی کوالالامپور پایتخت رسمی کشور مالزی و پرجمعیت ترین شهر مالزی در ایالت سلانگور است که زیر نظر دولت اداره میشود . این شهر زیبا و دیدنی در ساحل غربی شبه جزیره ی مالزی در دامنه های کوهستانی قرار گرفته است . شهر دیدنی و توریستی کوالالامپور که مهمترین و سرزنده ترین شهر مالزی نیز است دارای چندین فرهنگ و نژاد است اما نژاد اصلی این شهر مالزیایی ها ، چینی ها و هندوها هستند . اگر به آداب و رسوم این شهر زیبا نگاه کنیم به وضوح متوجه تنوع قومی نژادی در فرهنگ ، اعتقادات مذهبی ، زبان ، غذا و معماری شهر خواهیم شد . ترکیب خانه های متعلق به قبل از جنگ درکنار برج دوقلو و ساختمان های بلند امروزی دیدی جالب و بحث برانگیز را در شهر بوجود آورده است. از طرفی اگر علاقه به خرید لباس و هر چیز دیگری دارید ، پول خود را پس انداز کنید و زمان سفر خود را سوم خرداد تا دوازدهم مرداد در نظر بگیرید . این زمان ، زمان برپایی کارناوال های حراج های بزرگ است ، حراج هایی که تا هفتاد درصد تخفیف واقعی دارند.

آب و هوای شهر دیدنی و توریستی کوالالامپور :

کوالالامپور که در بین اهالی شهر به نام KL معروف است دارای آب و هوای گرم و دلنشینی است و در هر زمان از سال باید انتظار بارش را در این شهر داشت زیرا شرایط آب و هوایی شهر استوایی است .

مکان های دیدنی شهر دیدنی و توریستی کوالالامپور :

شهر کوالالامپور یکی از دیدنی ترین و توریستی ترین شهر های دنیا است و به هیچ عنوان و در هیچ شرایطی نباید از دیدنی های شهر گذشت کرد و آن ها را ندید . برج های دو قلوی پتروناس ، بلندی های کوالالامپور ، آکواریوم KLCC کوالالامپور ، پارک آبی سان وی ، مسجد آبی ، موزه نگارا ، برج منارا کوالالامپور ، باغ پرندگان ، بلندی های گنتینگ ، روستای فرانسوی و پارک پروانه ی کوالالامپور از مکان هایی است که در سفر به کوالالاکپور حتما باید از آنها دیدن کرد.

حمل و نقل شهر دیدنی و توریستی کوالالامپور :

حمل و نقل در شهر دیدنی و توریستی کوالالامپور بسیار آسان و سریع است . شهر دیدنی و توریستی کوالالامپور  مجهز به قطار شهری ، اتوبوس ، تاکسی و سیستم حمل و نقل عمومی و سریع است . این شهر زیبا به خوبی توسط بزرگراه ها و شاه راه های مهم و خیابان های عریض به هم وصل شده است که جا به جایی را در شهر بسیار آسان کرده است. متروی کولالامپور در سال 1996 تاسیس شد که اکنون دارای 4 خط و 80 ایستگاه است.

مطالب مرتبط : تور ارزان کوالالامپور تور ارزان بالی - تور ارزان کوش آداسی