اطلاعات ژنو
کشور سوئیس
دین مسیحی
جمعیت 195000
زبان رسمی آلمانی-فرانسه-ایتالیایی-زبان قدیمی رومانش
آب و هوا معتدل کوهستانی
میانگین دما 10
سطح قیمت گران

شهر، استان، کشور یا قاره؟ ژنو، سوئیس

این قلب تپنده اقتصاد جهان، موطن اروپایی سازمان ملل، صلیب سرخ و سازمان بهداشت جهانی و میزان اکثر نهادهای بین المللی. این شهر که در جنوب غربی سوئیس و پرجمعیت‌ترین شهر بعد از زوریخ می‌باشد در بین دو رشته کوه آلپ و ژورا قرار دارد. این شهر دارای آب و هوای اقیانوسی و معتدل می‌باشد. در این شهر اکثریت با فرانسوی ها است و بیشتر مردم هم به همین زبان گویش دارند. حمل و نقل در این شهر از کاروانی کاملاً مجهز و پیشرفته‌ای تشکیل شده است که وجود قطارTGV بیان کننده این ادعا می تواند باشد مردم در این شهر از اتوبوس، تراموا و تاکسی برای جابجایی استفاده می‌کنند‌ این شهر که ۱۲۱ سال قبل از میلاد به امپراتوری روم پیوسته بود در پایان جنگ های ناپلئون به کنفدرانسیون سوئیس ملحق شد. این شهر مأمن رشد و نمو هنر در هر زمینه می باشد و افرادی چون داستایوفسکی، گوته و لرد بایرون در این شهر مأوا گزیده برای الهام گرفتن. از این شهر نمی توان خبری جزء صلح وآشتی و توافق چیز دیگری را شنید. این شهر پر از دفاتر شرکت های معتبر جهان می باشد که به طور مثال می‌توان از شرکت های کاترپیلارد و اچ پی نام برد همچنین نمایشگاه اتومبیل یکی از مهمترین نمایشگاه های شهر می باشد. ژنو اکنون جزء هشتمین شهر گران جهان محسوب می‌شود و اقتصاد شهر بیشتر از بانکداری خصوصی بهره مند است. باید گفت که علاوه بر همه امکانات اقتصادی، فرهنگی و هنری این شهر محل اقامت بزرگ مرد ایرانی دکتر محمود حسابی و محمدعلی جمال زاده می‌باشد. اقامت این بزرگ مردان نگین بر تاج شهر ژنو می باشد.

ژنو

زیباترین مناطق گردشگری در شهر رویایی ژنو

این شهر که تقریباً سرتاسر آن محل اجلاس و سمینار و سازمان و نهاد می باشد دارای زیباترین مناطق گردشگری نیز است. رودخانه روون که سرچشمه از دریاچه ژنو می گیرد شهر را به دو قسمت قدیم و جدید تقسیم می‌کند. شهر قدیم در ساحل جنوبی واقع شده است دارای فضای نوستالژیک می باشد. پارک های تفریحی زیادی در کنار ساحل وجود دارد که در کنار آن ها تعداد زیادی هتل، رستوران و مراکز خرید و تجاری و فرهنگی واقع شده است. موزه های زیبا و پر از آثار تاریخی هنری شهری با فاصله اندکی از آن قرار دارد. یکی از مناظر دیدنی شهر که ترکیب ساخته و بشری و طبیعت بکر ایست فواره ای بر روی دریاچه است که آب را تا ارتفاع ۴۰۰ متر به بالا می برد و افت ذرات پودر گونه آن در قابی از نمای قله بلان و کوه‌های برفی آلپ هوای مه آلود را روانه تخیل هر بیننده خوش ذوق می کند و به صورت فهرست وار می توان گفت ژنو دارای مراکز گردشگری چون موزه هنر ارینت، باغ گیاه شناسی، موزه آریانا، کلیسای سنت پیتر، کاخ بورگ دوفور، پارک باستیون و... است.

ژنو

هتل ها و رستوران های شهر در کنار یکدیگر

برای ژنو همین بس که بهترین، لوکس ترین و کامل ترین هتل ها در این شهر واقع شده اند به طور مثال می توان از هتل ماندارین اورینتال، شاتوویو، آرمور، هتل پریزدنت ویلسون نام برد. ژنوعلاوه بر تمامی خصایل ذکر شده بدون غذا و پنیر کم رنگ و بی لطف می ماند. هر شخص حقوقی و حقیقی که پا به این پایتخت اقتصاد جهان می‌گذارد می‌داند که باید به رستوران‌ها و کافه‌های چون ویلسون، میشلن ژنو، شاتوویو، آرمور و کافه دو سولی سری زد زیرا که بهترین پنیر، نان و خوراک های سوئیسی را می توان در آنجا یافت.

ژنو

خوشمزه ترین قسمت گشت و گذار در مراکز خرید

خرید کردن در سفری یکی از بخش‌های مهم و فراموش نشدنی آن می باشد مخصوصاً اگر به ژنو هم به سفری داشته باشید. فراموش نکنید که در قسمت قدیمی شهر بهترین مغازه ها و بوتیک های لباس، کفش و عتیقه جات را پیدا خواهید کرد. البته در منطقه( روبس) و( ریوگش) نیز میتوان به روز ترین پوشاک را تهیه کرد. البته مراکزی چون بالکسر، لسانتر و لپرای نیز جزء بهترین های ژنو محسوب می شود. در ژنو هر روز هفته می‌توان بازار هایی در نقاط گوناگون شهر و یافت. یادمان باشد که سوئیس محل تولد بهترین و دقیق ترین ساعت های جهان است.