اطلاعات زوریخ
کشور سوئیس
دین مسیحی
جمعیت 370000
زبان رسمی آلمانی-فرانسه-ایتالیایی-زبان قدیمی رومانش
آب و هوا معتدل کوهستانی
میانگین دما 9
سطح قیمت گران

جهانی خلاصه شده در شهری زیبا و تاریخی با بالاترین سطح زندگی زوریخ، سوئیس

بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر سوئیس زوریخ است که در شمال کشور و در دامنه های زیبای آلپ و در کنار دریاچه زوریخ و رود لیمات قرار دارد. این شهر به دلیل داشتن بانک‌های بزرگ جهان مرکز اقتصادی کشور محسوب می‌شود و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علاوه بر موقعیت اقتصادی خوب زوریخ به عنوان پایتخت فرهنگی سوئیس نیز شناخته می‌شود. وجود دانشگاه های معروف و مشهور در این شهر و به علاوه دانشجویان فراوان نشانه سطح بالای فرهنگ در این شهر است. هوای پاک، محیطی آرام، وجود دریاچه، خانه هایی با سقف های شیروانی و کوچه ها خیابان های مملو از آثار هنری، فستیوال های زیبا و اعجاب انگیز و کلیساهای متعدد که نشان از ایمان دارد و مصالح ساختمانی شهر زوریخ می‌باشد با این مصالح ناب شهری نایاب پدید می‌آید به نام زوریخ که دنیا را شگفت زده می کند.

زوریخ

آب و هوای زوریخ در فصول مختلف سال

این شهر دارای آب و هوایی معتدل می‌باشد. بهار و پاییز زوریخ بسیار ملایم و رویایی و مناسب برای سفرهای توریستی است که البته تابستان در این شهر همراه باران‌های باطراوت می باشد و زمستان آن بسیار زیبا و سفید و برفی، که مناسب برای ورزش های زمستانی است.

زوریخ

خطوط ارتباطی در شهر زوریخ

این شهر پر رفت و آمد دارای بالاترین ترافیک هوایی می باشد که فرودگاه های شلوغ را به همراه دارد. زوریخ دارای تراموا، اتوبوس و تاکسی برای جابجایی مردم است اما در این شهر مردم بیشتر دوست دارند که با دوچرخه به این سو به آن سوی شهر بروند تا حس بهتری را بگیرند.

دیدنی های زوریخ به شکل فهرست وار

موزه هنر، موزه ملی، موزه هایدی، موزه بومی، باغ جانورشناسی، کلیسای فرامنستر، کلیسای بزرگ زوریخ، کلیسای سنت پیتر، الدتاون( شهر قدیمی)، کلیسای زنان،  آبشار راین، گورستان Flunternq، دریاچه زوریخ و باغ چینی جزء برجسته ترین آثاری است که هر توریست که به زوریخ سفر می‌کند حتماً سری به آن می زند. به طور خلاصه درباره باغ چینی باید گفت که زوریخ یک خواهر خوانده در کشور چین دارد به نام کانمینگ.

زوریخ

این باغ زیبا هدیه ای به عنوان قدردانی و تشکر برای کمک به توسعه سیستم آب رسانی شهر به زوریخ هدیه شده است. این باغ رویایی در شرق دلتای دریاچه قرار دارد. این باغ زیبا توسط دیوارهای کوتاه به سبک قلعه های چینی محدود شده که در فضای آن یک دریاچه نیز وجود دارد. البته وجود درخت کاج، بامبو ، گیلاس می‌تواند تعجب همگان را برانگیزد همجواری این سه درخت می‌تواند نشانه دوستی باشد البته به جرأت می‌توان گفت این بهترین و زیباترین باغ چینی در خارج از چین می‌باشد.

زوریخ

مراکز خرید در زوریخ

در این شهر بازارها، مراکز خرید و مغازه های بسیار زیاد و شیک وجود دارد که تقریباً تمامی مایحتاج هر شخصی را برآورده سازد بهترین های زوریخ مثل البسه های مارک دار، کالاهای دست ساز، ساعت های زیبا و دقیق، اشیاء کوچک و ریز قیمتی، جواهرات را می توان در بازارهای چون Graten و یا خیابان بانو فشتراوس، خیابان بانهوف، غرب زوریخ، لانگ به راحتی یافت. به عنوان معرفی می‌توان گفت غرب زوریخ نام محلی در شهر است که تعداد زیاد و قابل توجهی از بهترین برندهای شناخته شده را در خود جای داده است. یکی از خصوصیات برتر این مرکز فصلی نبودن آن می باشد که به راحتی می توان هر آنچه را در موقع و فصل که دوست دارید بیابید.

هتل ها و رستوران های لوکس زوریخ

باید گفت که در این شهر، که بهترین است می توان تعداد زیادی هتل با امکانات فوق لوکس و رستوران با کیفیت برتر را به راحتی پیدا کرده البته می‌توان برای تهیه غذا و خوراک در اتاق های خصوصی و رستوران های محلی( هندی، تایلندی، چینی، آسیایی) سری زد تا با قیمت مناسب ترین مواجه شوید.