اطلاعات لوزان
کشور سوئیس
دین مسیحی
جمعیت 130000
زبان رسمی المانی،فرانسه ، ایتالیایی ، زبان باستانی رومانش
آب و هوا معتدل کوهستانی
میانگین دما 9
سطح قیمت گران

شهر لوزان یا پیست اسکی؟

در زمان قدرت رومیان این شهر به عنوان اردوگاه نظامی اعلام شد که بعد از سقوط و شکست امپراطوری روم آثار معماری رومی  و گوتیک (گوتیک به یک سبک معماری مذهبی که بیشتر در خدمت کلیساها بوده گفته می شود) در بناهای شهر به چشم می‌خورد. لوزان در ناحیه روماندی و در بخشی جنوب غربی سوئیس واقع شده است که این بخش فرانسوی زبان می باشد. لوزان در کناره ساحل دریاچه زیبای ژنو در حدود ۶۲ کیلومتری شهر ژنو قرار دارد و جزء چهار شهر پر جمعیت سوئیس محسوب می‌شود. این شهر معروف به شهر فراز و نشیب است زیرا که بر روی سه طبقه بنا شده است.

لوزان

فرهنگ و هنر در این شهر جایگاه بسیار بلندی دارد و هر ساله بزرگترین جشنواره کتاب مصور اروپا در آن برگزار می شود. علاوه بر فرهنگ و هنر این شهر دارای معتبرترین دانشگاه های دنیا نیز می باشد. لوزان نامی آشنا تر برای ایرانیان می باشد زیرا که در سال ۲۰۱۵ تیم مذاکره کننده ایران با گروه ۱+۵ درباره انرژی هسته‌ای در این شهر به توافق رسید. البته این شهر قابلیت های دیگری نیز دارد که به طور خلاصه می توان به آموزش حرفه ای انجمن مهمانخانه داری و برگزاری بازار مکاره در فصل پاییز در هر سال و همچنین محل کمیته بین‌المللی المپیک را نام برد. باید اشاره کوچکی به دو خط مترو و ۲۸ ایستگاه آن که در سال ۱۹۹۱ تأسیس شده کرد که حمل و نقل در این شهر را سهولت بخشیده است.  

لوزان

آب و هوای شهر لوزان سوئیس

 آب و هوای کشور سوئیس معتدل کوهستانی و پرباران می باشد. قرار گرفتن رشته کوه آلپ در کشور سوئیس که در بیشتر طول سال پوشیده از برف می‌باشد شرایط مناسبی را برای ورزش مفرح اسکی ایجاد کرده است. بهترین فصل سفر به لوزان تابستان است یعنی حد فاصل ژوئن تا آگوست. که در این ماه‌ها شهر از جنب و جوش خاصی بهره‌مند می‌شود.

لوزان

ورزش و تفریح در لوزان

در تابستان شهر لوزان سراسر جنب و جوش و فعالیت می‌باشد در این موقع سال می‌توان بهترین تفریحات را در فضاهای باز داشت مثل شنا، گلف، دوچرخه سواری که جزء محبوب ترین تفریحات توریست ها و مردم شهر می باشد. در قسمت قدیمی شهر که کوچه و خیابان ها بسیار باریک و تنگ می باشد و از وسایل نقلیه و صنعت خبری نیست باید با دوچرخه پا به قشنگ ترین محله ها و کافه ها گذاشت و با رکاب زدن رویاهای به حقیقت نشسته را به دوراز ماشین و شلوغی نظار‌گر بود. در فصل زمستان که هوا سرد و سردتر می شود باز هم می توان به این شهر زیبا پا نهاد البته این بار برای رفتن به مهمترین پیست های اسکی جهان هر ساله این شهر میزبان تعداد زیادی توریست که اغلب یا اسکی باز هستند و یا عاشق ورزش اسکی، می باشد.

مراکز گردشگری شهر لوزان

شهر لوزان علاوه بر اینکه مناسب ورزش اسکی می باشد و سالانه میزبان عده ای زیادی از ورزشکاران و عاشقانه این رشته ورزشی است دارای مناطق گردشگری بسیار زیبا و دیدنی می باشد که می تواند به تنهایی پای میلیون ها بازدید کننده را از سراسر جهان به این شهر باز کند. به طور خلاصه می توان از آثاری چون: ۱-کلیسای نوتردام لوزان، که در سال‌های ۱۱۷۰ تا ۱۲۴۰ به مدت ۷۰ سال ساخته و طراحی خاص و زیبای گوتیک بهره ها برد و مربوط به قرون وسطا می باشد، دیدن کرد. ۲- موزه المپیک، که دو بخش دائمی و موقت دارد بزرگترین بانک آثار هنری و ورزشی در آن یافت می شود. ۳- موزه عکاسی که مربوط به قرون ۱۹ و ۲۰ می شود. ۴- موزه هنر ددگرایی که شامل ۵ هزار آثار هنری زیبا که هدیه شده از طرف ژال دو بوفه می باشد. ۵- میدان پلیس دلا پلاد که در مرکز شهر وبصورت سنگفرش می باشد که می توان در آن فواره های عدالت و ساختمان های رنگارنگ مربوط به قرن ۱۶ میلادی و تالار شهر را دید. البته تمامی شهر همانند یک تابلوی زیبای نقاشی اثر یک هنرمند چیره دست می باشد که با قدم زدن در هر کوچه خیابان و یا فروشگاه و ورزشگاه می توان آثاری بی نظیر را مشاهده کرد. البته باید گفت که این شهر پر از هتل های لوکس و درجه یک می باشد که می تواند محل اقامت مسافران را مهیا سازد به عنوان مثال می توان از هتل های موون پیک لوزان، رویال ساووری لوزان نام برد.

لوزان

خرید کردن در کنار بهترین رستوران ها در لوزان

لوزان شهر جواهرات، ساعت، شکلات و قهوه و دارای بهترین و تیز ترین چاقوهای جهان و زیبا ترین مجسمه ها و برند ترین البسه چرمی و گوش نواز ترین جعبه های موسیقی می باشد که هر یک می تواند یک هدیه یا یک یادگاری با ارزش از شهر لوزان قرار گیرد. بهترین مراکز خرید را می‌توان مرکز شهر، ناحیه فلون مرکز خرید گلوبس و منر و... نام برد البته در این شهر می‌توان با یورو و یا فرانک سوئیس خرید راحت داشت. در این شهر می توان بهترین خوردنی ها را که شامل انواع پنیر سوئیسی و کیک و بیسکویت و نان زپف غذاهای محلی خیلی ناب از به راحتی در اکثر رستوران ها و کافی شاپ ها و سوپرمارکت های یافت. به عنوان مثال می توان غذاهای اصلی سوئیسی را در رستوران های مونته بیانکو، گریزلی دیدیس فریدن زوریخ و گرامپیس یافت و از خوردن آن لذتی غیر قابل وصف را برد.