اطلاعات تفلیس
کشور گرجستان
دین مسلمان-مسیحی
جمعیت 1100000
زبان رسمی گرجی
آب و هوا قاره ای مرطوب
میانگین دما 13
سطح قیمت متوسط

نظاره گر گذر زمان بر پهنه سرزمین کهن تبیلیسی تفلیس، گرجستان

سرزمینی با قابلیت سکونت از هزاره سوم پیش از میلاد. شهری ما بین رود متکواری و نزدیک به مجموعه چشمه های آبگرم توسط اختانگ یکم یا همان ایبریا در قرن پنجم میلادی پایه گذاری شد. این شهر چون در محل تلاقی رود های اصلی قرار داشته از اهمیت بسیار بالای برخوردار و همچنین محل سکونت مردمانی با نژادها، مذاهب و فرهنگ های مختلفی بوده است. این شهر در طول عمر خود دارای تاریخی پر از گوناگونی بوده که می‌توان آن را از آثار بجا مانده از قرون وسطا، نئو کلاسیک و معماری استالینیست مشاهده کرد. موقعیت کنونی شهر به شکلی است که دو قاره آسیا و اروپا را به یکدیگر پیوند می‌زند و پلی مستحکم برای پروژه های بازرگانی و انرژی جهان محسوب می شود. دین رسمی مسیحیت ارتدکس شرقی می باشد و واحد پول کشور گرجستان لاری می باشد که میتوان با آن در شهر زیبای تفلیس روزهای خوشی را سپری کرد.

تفلیس

آب و هوای شهر تفلیس در کنار موقعیت جغرافیایی آن

وجود رشته کوه قفقاز(۱۲۰ کیلومتری شهر)، دریای سیاه( ۲۵۰ کیلومتری شهر) در نزدیکی شهر و همچنین رود متکواری و چشمه های آب گرم باعث شده که این شهر دارای آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب و نسیم های کوهستانی باشد که باعث به وجود آمدن چهار فصل متفاوت و زیبا در این شهر شده است و همچنین کوه های اطراف همیشه در انبوهی از ابر پوشیده شده است. این کشور در همسایگی روسیه، ترکیه، ارمنستان، آذربایجان می باشد و البته که شهر تفلیس نیز در عرض جغرافیایی هم عرض شهرهای رم، بارسلون، بریستون، شیکاگو است.  باید یادآوری کنیم که شهر از دو قسمت قدیم و جدید تشکیل شده است که قسمت قدیمی آن در جنوب شرقی و با کوچه و خیابان های باریک و تنگ و خاطره انگیز و همچنین خانه های قدیمی بوی خوش گذشته را همچنان یادآوری می کند.

تفلیس

اقتصاد و درآمد زایی شهر تفلیس

یادآوری این نکته که تفلیس محل اتصال دو قاره آسیا و اروپا است خالی از لطف نیست زیرا که این خط مرزی می‌تواند باعث تبادل فرهنگ و همچنین محل نشست های گوناگون در هر زمینه کاری و علمی باشد. علاوه بر آن وجود نژاد های مختلف و مذاهب گوناگون باعث به وجود آمدن تمدن های خاص با معماری های گوناگون در معابد و ساختمان های شهر شده که خود می‌تواند دلیل خوبی برای جلب توریست باشد.

تفلیس

کشورگرجستان در سالیان اخیر سرعت زیادی در پیشرفت در حوزه اقتصاد داشته است و از این رو زبان زد جهان می باشد. در این شهر که سالانه میزبان تعداد زیادی توریست می باشد مکان های دیدنی و پر جاذبه ای چون پارک ریکه در خیابان بارا تا شویلی، باغ گیاه شناسی، ساختمان پارلمان، رود متکواری، دانشگاه تفلیس، کلیسای جامع تثلیث، مجسمه مادر، مجسمه جرجیس در میدان آزادی، میدان قهرمانان، کاخ ریاست جمهوری و در بافت قدیم شهر قلعه ناریکالا وجود دارد که از قدمت، زیبایی، فناوری روز بهره مند هستند.

تفلیس

همچنین در این شهر پر توریست هتل های گوناگونی با موقعیت جغرافیای خاص و هزینه متفاوت آماده پذیرایی می باشد که به طور اجمال می توان به هتل های سیتی سنتر، هتل کلخی، اورین و پولو اشاره کرد که هر یک با ارائه خدماتی متفاوت در رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر می باشند البته نبایدچ از تنوع غذایی در این شهر و به خصوص رستوران های آن به سادگی گذشت. در این شهر رستوران ها نقش به سزایی برای جذب توریست دارند زیرا که بهترین غذاهای اصیل گرجی را فقط در تفلیس می توان یافت البته به غیر از غذاهای هتل ها و اماکان پرجاذبه باید یادی هم از تئاتر و موسیقی که لاینفک هنر می‌باشد، کرد. مردمان ای مردمان شاد هستند که رقص های سنتی قفقاز و رقص های فولکلور گرجی را با نهایت دقت از نسلی به نسل دیگر منتقل می کنند تا برای ابدیت جاودان بمانند. سفر به تفلیس سفر به گذشته و حال می باشد.

تور ارزان استانبول

تور ارزان کوش آداسی

تو ارزان باکو