اطلاعات بلگراد
کشور صربستان
دین مسیحی
جمعیت 1500000
زبان رسمی صربی
آب و هوا گرم معتدل
میانگین دما 23
سطح قیمت متوسط

بلگراد شهری با پیشینه‌ای پر از تلاطم

در هزاره ۱۶ قبل از میلاد یکی از مهم ترین تمدن و فرهنگ های قبل از تاریخ اروپا در این سرزمین شکل گرفته است، این سرزمین در حد فاصل رودهای دانلود و سارا قرار دارد و در جنوب غربی اروپا واقع شده است اولین ساکنین این سرزمین مردمانی با فرهنگ نو سنگی بوده اند که از آثار به جا مانده می توان در حد حدس گفت، شاید هم به دوران نئاندرتال ای نیز برسد. در قرون وسطا این سرزمین دارای ساکنینی به نام ترکوداکسی بوده است. بعد از آن سلت ها این سرزمین را ساکن شدند و سپس رومی ها این سرزمین را فتح کردند. سپس اسلولاوها در دهه ۵۰ میلادی در این سرزمین حاکم شدند،البته امپراتوری های مختلفی در این شهر پی‌درپی آمده اند و حاکم شده اند. در سال ۱۵۲۱ بلگراد توسط عثمانیها فتح شد. البته در گذر زمان این منطقه پی‌درپی جنگهای مختلفی را پشت سر نهاد. در سال ۱۸۴۱ مجددا این شهر به عنوان پایتخت صربستان انتخاب شد. این شهر دارای یک موقعیت استراتژیک قدیمی باشد که ۱۱۵ جنگ را با موفقیت پشت سر نهاده و ۴۴ بار ویرانی را تجربه کرده است. البته در زمان یوگسلاوی  بلگراد پایتخت این کشور نیز بوده است.

بلگراد

با ورود دین مسیحیت دیگر مذاهب رومی که در این شهر وجود داشتند کم کم از بین رفت و مسیحیت به عنوان دین رسمی شناخته شد. باید گفت این شهر حدود چهار قرن پی در پی میدان جنگ امپراطوری های بیزانس، بلغاری و پادشاهی مجارستان بوده و در طول زمان بلگراد به عنوان پناهگاه بسیاری از مردمان بالکان قرار گرفته است .در سال۱۸۷۸ صربستان به استقلال رسید و در سال ۱۸۸۲ بلگراد مجددا تبدیل به یک شهر مهم و کلیدی در بالکان شناخته شد. اولین فرودگاه در سال ۱۹۴۰ و فرود گاه نیکولا تسلا در سال ۱۹۶۲ در بلگراد افتتاح شد و در سال ۱۹۲۹ اولین ایستگاه رادیویی در این شهر ساخته شد. ۲۰۱۴ بلگراد به یک توسعه و پیشرفت فعال دست پیدا کرد که در ظاهر شهر، بنادر و آثار تاریخی یکسری کارهای بهبودی و نوسازی انجام پذیرفت که این امر توسط دولت و شورکای اماراتی آن به صورت اجرایی درآمده است.

بلگراد

مراکز مالی در شهر بلگراد

از مهمترین مراکز مالی شهر می‌توان به مرکز توسعه مایکروسافت اشاره کرد و همچنین بسیاری از شرکت‌های اطلاعات و فناوری جهانی در این شهر قرار دارند.

 جغرافیای شهر بلگراد

این شهر در همجواری اروپای شرقی و آسیا و در کنار رودهای دانوب و ساوا قرار دارد که دارای آب و هوای گرم و معتدل و بارندگی های زیادی میباشد. این شهر دارای چهار فصل بسیار زیبا و مناسب مسافرت است البته پاییزدر این شهر کمی طولانی تر و زیباتر حس می شود. این شهر به دلیل آب و هوای خوبش میزبان گردشگران در طول سال می باشد.

بلگراد

مراکز گردشگری در بلگراد

می‌توان در این شهر تعدادی از مراکز گردشگری را به این شکل به صورت مختصر توضیح داد.۱)آداسیگانلیا: این مکان جزیره‌ای کوچک است که به صورت مصنوعی روی رودخانه ساوا ساخته و به غیر از جاذبه گردشگری در فعالیت های ورزشی نیز بسیار کارآمد می باشد. همانند: ورزش راگبی، اسکی، تنیس، قایقرانی، البته این جزیره یک جنگل انبوه با انواع حیوانات نیز دارد که بسیار زیباست.۲) دژهای بلگراد: این شهر به دلیل موقعیت استراتژیک منطقه از دوران پارینه سنگی برای دفاع از خود دیوار های کوتاهی پر چین مانند و اکنون دژهای بلندی ساخته است.۳) کلیسای جامع سنت مارک: دارای یک مجسمه موزاییکی از مارک مقدس است.۴) برج گاردوس: جزوه بناهای جدید شهر محسوب می‌شود و در سال ۱۸۹۶ در ۲۰ کیلومتری شهر ساخته شده است.۵) موزه نیکولاتسلا: آثار به جا مانده از بزرگترین مخترعان و مهندسان تمام دوره ها در آنجا قرار دارد.

بلگراد

 مراکز خرید در شهر بلگراد

در این شهر بازارها و مراکز مختلفی برای کلیه نیازها وجود دارد، مثلاً خیابان نزمیهایلووا: در تور ارزان صربستان در این خیابان می‌توان فروشگاه ها و مراکز خرید زیادی را یافت و یا در بازار کالنیک: بازار میوه و سبزیجات تازه و محصولات لبنی می باشد.

غذا و رستوران در بلگراد

بلگراد شهر شب های زنده و فعال محسوب می شود. در این شهر مکان های متعددی وجود دارد که از اوایل شب تا پاسی از آن باز و مشغول خدمات‌رسانی به مشتریان می‌باشند. بلگراد به دلیل همجواری با آسیا و اروپای شرقی دارای تنوع غذایی زیادی است. در تور لحظه آخری صربستان غذاهای گوشتی و کبابی، انواع پنیر، نان با طعم های مختلف( شور و شیرین)، سبزیجات، سوسیس، و...، آشپزی در این شهر ترکیب شده از آسیا و اروپا می باشد که بسیار لذیذ و خوشمزه است به عنوان مثال می‌توان از رستوران پرولیچ و رستوران Hajduck Pecina نام برد که بهترین غذاها را عرضه میکنند.

هتل های زیبای شهر بلگراد

در این شهر که در سالیان اخیر به آرامش رسیده تعداد زیادی هتل شروع به فعالیت کرده است. این هتل ها در نقاط مختلف شهر و با امکانات خاص بنا شده اند که گردشگران بتوانند به راحتی در آن اقامت کنند و از زیبایی های شهر لذت ببرند.برای نمونه می‌توان از قدیمی ترین هتل شهر که خود نیز جزو آثار تاریخی محسوب می شود با نام کاسینا یاد کرد. البته هتل های دیگری نیز با امکانات ویژه آماده ارائه خدمات می باشند مانند، هتل لایف دیزاین، هتل کامپس ریور، هتل پراگ و هتل کرون پلازا. بلگراد شهری با دستان باز و آماده پذیرایی از گردشگران سراسر جهان می باشد.