اطلاعات دبی
کشور امارات
دین مسلمان
جمعیت 0
زبان رسمی عربی
آب و هوا گرم و مرطوب
میانگین دما 0
سطح قیمت 0

دبی

دبی، یکی از بزرگترین شهرهای کشور امارات متحده عربی است که در پیرامون خلیج فارس و شبه جزیره عربستان قرار دارد . این شهر با ابوظبی از جنوب ، با شارجه از شمال و با عمان از جنوب شرقی هم مرز میباشد .

دبی یکی از شهرهای پیشرفته امارات به حساب می آید و بیشترین میزان مهاجرت پذیری در جهان را به خود اختصاص داده است، به گونه ای که افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا برای مهاجرت به دبی می آیند.

این شهر زیبا و دیدنی، بیشترین جمعیت را دارا میباشد و پایتخت امارات متحده عربی است. همچنین، دبی عنوان دومین شهر گران منطقه و بیستمین شهر گران دنیا را نیز از آن خود کرده است.

دبی که شهر بازرگانی موفق و مهمی در منطقه محسوب میشود، توسط خاندان آل مکتوم رهبری و اداره میشود. این شهر که از دهه ی 1970 و 1980 به عنوان یک مسیر تجاری، مورد توجه قرار گرفت و اهمیت ویژه ای پیدا کرد، اکنون به عنوان دومین شهر گران منطقه و بیستمین شهر گران دنیا شناخته شده است. 

این شهر لوکس، آسمان خراش های بسیاری دارد که با معماری های منحصر به فرد در تمام دنیا زبانزد میباشند و به همین جهت دبی، رتبه ی سوم از نظر ساختمان های بلند را در جهان کسب کرده است. این قطب اقتصادی، با داشتن نفت - تجارت آزاد طلا و بنادر تجاری، توجه دنیا را به خود جلب کرده است. 

شهر دبی

فرهنگ مردم دبی

امارات متحده عربی دین اسلام را دین رسمی کشور خود انتخاب کرده ، اما با این حال تعداد بسیاری مسیحی ، هندی و بودایی در این  به چشم میخورند و علت این هم درصد بالای مهاجرت پذیری به این شهر است .

با تمام پیشرفت هایی که دبی کرده است ولیمردم آن لباس محلی خود را فراموش نکرده و هنوز لباس محلی که اسم آن دشداشه و عبایه که همان چادر عربی می باشد را لباس اصلی خود میدانند و میپوشند. 

زبان مردم نیز عربی است اما به دلیل توریستی بودن این شهر و گردشگرانی که به صورت گسترده به دبی می آیند، عموم مردم به زبان انگلیسی صحبت میکنند.

فرهنگ دبی

آب و هوای دبی

دبی دارای آب و هوای گرم و کویری است .

تابستان های آن، بسیار گرم - بادی و شرجی میباشد به طوریکه متوسط دما به 40 درجه میرسد. در زمستان ها هم گرما را می شود به وضوح احساس کرد و دما در روز 23 درجه و در شب 14 درجه میباشد. البته با اینکه در زمستان همچنان هوا گرم است ، اما شب ها خنک میباشد، اگر به کویر بخواهید بروید حتما باید پوشش گرم و مناسبی داشته باشید.

بارش باران در این شهر بسیار کم و محدود است ولی با این حال در ماه هایی از فصل زمستان، شاهد باران در دبی هستیم.

غذاهای دبی

غذاهای عربی که بسیار معروف هستند در همه جای شهر در دسترس مردم میباشد. از معروف ترین غذاهای دبی میتوان به : هوموس - فلافل - شتر شکم پر - الهریس - گیجا - مجبوی - تبوله - شاوارما - آش آسارایا - مهالابیا - کوشاری و.... اشاره کرد. 

تمام این غذاها خوش طعم هستند و امتحان کردن آنها حتما رضایت شما را بهمراه دارد. 

غذاهای محلی دبی بسیارخاص و خوشمزه هستند ولی اگر با ذائقه ی شما هماهنگ نیست نگران نباشید چون در تمام سطح شهر رستوران های زنجیره ای معروف، با انواع غذاهای بین المللی را میتوانید ببینید. 

گوشت شتر در دبی سیار محبوب است و ارزان قیمت میباشد اما گوشت خوک طبق قوانین موجود فقط برای افراد غیر مسلمان مجاز است .

تفریحات دبی

دبی شهریست که در آن تفریح و سرگرمی بسیار زیاد است و شما برنامه های زیادی در طول سفرتان خواهید داشت.

تفریحات دبی، انواع سرگرمی ها در صحرا  و تفریحات آبی و خرید را شامل میشود.

تورهای صحرا ، تورهای سافاری مثل شتر سواری ، آفرود که آدرنالین خون شما رو به اوج میرساند و هیجان و لذتی بی اندازه را در پی دارد.

همینطور تفریحات آبی در دبی بسیار پر طرفدار است،  شنا در آب های نیلگون خلیج فارس و آفتاب گرفتن در ساحل هایی با ماسه های مرجانی، در زیر آفتاب گرم و هوای مطبوع، بسیار لذت بخش است. همچنین تفریحاتی چون جت اسکی و پارک های آبی بزرگ و بی نظیر که ساعات زیادی از روز شما را میگیرد ولی در عوض هیجان و نشاط و شادی بی اندازه ای را نصیبتان میکند. 

تجربه ی اسکی در برف نیز یکی دیگر از تجربه های هیجان انگیز در این شهر گرم و شرجی است. 

سایر جاهای دیدنی دبی : سواحل پالم - آتلانتیس - برج العرب - برج خلیفه - پارک های ساحلی - مسجد جمیرا و... میباشند که بازدید از آنها بسیار لذت بخش است. 

آتلانتیس دبی

مراکز خرید دبی

این شهر ثروتمند، مراکز خرید بسیاری دارد که بسیار لوکس و بزرگ هستند و جزء جاذبه های گردشگری و دیدنی دبی محسوب میشود. این شهر توریستی ، برای رفاه بیشتر گردشگران، مراکز خرید و سیتی سنترهای مجهز و کاملی را افتتاح کرده است که در گرمای شهر بتوانند به این مراکز بروند و در محیطی لاکچری و خنک سرگرم شوند.

مراکز خرید معروف دبی در تور ارزان دوبی عبارتند از:

مرکز خرید ابن بطوطه _ مرکز خرید فستیوال سیتی دبی _ مرکز خرید اوت لت دبی _ مرکز خرید برجمان عمارات _ مرکز خرید دبی مال _ مرکز خرید سیتی سنتر دیره – مرکز خرید مردیف - امارات مال - بازار طلا و.....