اطلاعات کلمبو | بنتوتا
کشور سری لانکا
دین هندو-مسلمان-مسیحی
جمعیت 0
زبان رسمی سینهالی
آب و هوا گرم و مرطوب
میانگین دما 0
سطح قیمت -

سیلان نام قدیمی جزیرهای است در جنوب آسیا، و جنوب کشور هند که امروزه سریلانکا نام دارد.

سریلانکا کشوری است با جمعیت حدود 20 میلیون و دویست هزار نفر،که 70% آنها بودایی،13 درصد هندو و 10% هم مسلمان هستند.
سری جایاواردنپورا کوته (که با نام کوته هم شناخته میشود) و کلمبو ، به ترتیب دو پایتخت سیاسی و اقتصادی این کشور به حساب می آیند.

سریلانکا کشوری با جاذبه های گردشگری و تاریخی با ارزش و جذابی است که به تعدادی از آنها اشاره میکنیم:

♦ صخرهء سیگیریا:از اصلی ترین و قدیمی ترین آثار تاریخی سریلانکاست که در زمان پادشاه کاساپای اول ساخته شد،صخره ای طبیعی است که به مکانی روحانی با باغ ها و دیوار هایی با نقاشی های فرسکو مزین شده است.


♦ معبد غاری دامبولا(معبد طلایی دامبولا):
با تاریخچه ای بسیار قدیمی مربوط به 3 قرن پیش از میلاد که مجمع اصلی بوداییان در سریلانکا به حساب می آمد.در این معبد 5 غار پیچیده وجود دارد و نقاشی هایی بر روی دیوار ان حک شده است و 157 مجسمه در سایزهای مختلف در آن مکان قابل مشاهده می باشد.

همچنین به شواهد و مدارکی می توان دست یافت که پیش از دورهء تاریخ،مردم شاغل بوده اند.
شهر باستانی  Anuradhapura:

این شهر قدیمی ترین پایتخت سریلانکا به حساب می آید که قدمت آن به 4 قرن پیش از میلاد بازمیگردد و ادامه ساخت ان در قرن 11 انجام شد.از جمله نکات جالب این شهر باستانی میتوان از درخت ترسناک وعجیب Bo نام برد که از یک شاخه درختی که بودا در زیر آن مینشست رشد کرد و به درختی بزرگ تبدیل شد.
از دیگر مناطق گردشگری سریلانکا میتوان به پارک ملی یالا که دومین پارک بزرگ ملی سریلانکا به شمار میرود اشاره کرد که گونه های مختلفی از حیوانات وحشی از جمله بوفالوها، پلنگ ها، میمون ها، کروکودیل ها، خرس ها و گراز های وحشی قابل مشاهده است.

از دیگر مناطق جذاب سریلانکا که درنوع خود جالب و بی همتاست میتوان از «پرورشگاه فیل ها» که بزرگترین جمعیت فیل در جهان را که تعداد آن بالغ بر 3000 فیل  می شود را در خود جای داده است .
سریلانکا دارای آب و هوای گرم و مرطوبی میباشد به همین دلیل در تمامی فصول سال از جمله پاییز و زمستان گردشگران بسیاری به این کشور سفر می کنند.سری لانکا در کنار جزیره بالی جزو تکه هایی از بهشت بر روی کره خاکی هستند.