اطلاعات پکن
کشور چین
دین بودا
جمعیت 21500000
زبان رسمی چینس
آب و هوا معتدل موسمی
میانگین دما 12
سطح قیمت متوسط

شهر پکن

پکن پایتخت کشور پهناور چین و همچنین مهم ترین و اصلی ترین مرکز سیاسی و فرهنگی این کشور می باشد. شهر زیبای پکن که قدمت آن به بیش از 3000 سال می رسد، در دشت های شمالی چین قرار گرفته، این شهر نیز در دوران باستان شهر مهمی بوده و بار ها  به پایتختی برگزیده شده است، این شهر حتی در تاریخ چین به دست مغولان به آتش کشیده شده و دوباره از نوع ساخته شده است و به دلیل تاریخ غنی این شهر، شهر پکن جزء شش شهر باستانی چین نیز قرار می گیرد.

شهر پکن نماد قدرت نمایی سیاسی حکومت کمونیسم در چین است، که از زمان سلسله یوثان مغول همچنان پایتخت بوده است.

جمعیت و مذهب شهر پکن

این شهر که جمعیتی در حدود 21 میلیون نفر دارد، جز شهر های پرجمعیت جهان قرار می گیرد وهمچنین یکی از بزرگ ترین شهر های دنیا نیز می باشد. فرودگاه بین المللی پکن که در 20کلیومتری شمال شرقی این شهر است، دومین فرودگاه پر رفت وآمد جهان از لحاظ ترافیک مسافری می باشد، که در این شهر قرار گرفته و خود دلیل خوبی برای شلوغی این شهر است. مردم این شهر همانند اکثر مردم شهرهای دیگر چین مذهب بودا را برای خود برگزیده اند، البته مردمی که دارای مذاهب دیگری مانند اسلام ،مسیحیت و... را پیرو هستند، نیز می توانند آزادانه و به راحتی در این شهر زندگی کنند.

جاذبه های گردشگری شهر پکن

پکن با ترکیب روح باستانی و جاذبه های مدرن به یکی از زیبا ترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل شده است، همچنین شهر پکن در طول یک سال پذیرای حدود 140میلیون گردشگر چینی و قریب به 4.5 میلیون توریست از سراسر جهان می باشد.

دیوار چین که جزء عجایب هفتگانه نیز بوده و زیبایی و شکوه آن بر همگان واضح و مشخص می باشد در اطراف این شهر قرار گرفته است. این شهر دارای معابد زیبا و با طراحی مخصوص مشرق زمین نیز می باشد که باز دید از آن ها خالی از لطف نیست. همچنین شهر ممنوع بزرگترین شهر چوبی در تمام دنیا می باشد و محل اقامت امپراتور های زیادی بوده است، و نیز یکی از شگفتی های شهر پکن می باشد. اگر به چین و شهر پکن سفر کردید حتماً از میدان تیان آن من و قصر تابستانی نیز دیدن کنید.