اطلاعات شانگهای
کشور چین
دین بودایی
جمعیت 24000000
زبان رسمی چینی
آب و هوا معتدل
میانگین دما 28
سطح قیمت متوسط

شهر شانگهای

شانگهای پایتخت اقتصادی چین و در حقیقت قلب تپنده ی اقتصاد این کشور است. این شهر یکی از زیبا ترین و مدرن ترین شهر های این کشور است. این شهر در کرانه ی چپ رودخانه ی هونگ یو قرار گرفته و از جنوب نیز انتهای آن با رودخانه ی یانگ تسه کیانگ محدود می شود.

جمعیت و مذهب شهر شانگهای

این شهر دارای جمعیت بیش از بیست و سه میلیون نفر می باشد که یکی از پرچمعیت ترین شهر های دنیا می باشد. دین رسمی این شهر نیز مانند اکثر شهر های مشرق زمین بودایی است، ولی آیین ها و مذهب های دیگری مانند مسیحیت و هندو و... در این شهر به چشم می خورد.

جاذبه های گردشگری شهر شانگهای

شهر شانگهای به آسمان خراش ها و ساختمان های بلندش معروف می باشد، از این روی باعث شده خیلی از کسانی که به این شهر سفر می کنند، آن را نیویورک شرق بنامند، که در بین این همه آسمان خراش و ساختمان های سر به فلک کشیده، برج مروارید شرق از همه معروف تر است. این برج با 468 متر ارتفاع سومین برج بلند مخابراتی جهان می باشد. در قسمت شیشه ای این برج نمای فوق العاده ای از شهر شانگهای را به نمایش می گذارد.

یکی دیگر از تفریحگاه های بسیار زیبای این شهر که محلی مناسب برای پیاده روی و قدم زدن است تفریحگاه ریورساید نام دارد.

کسانی که به سرزمین های شرق سفر می کنند، حتماً از معابد زیبا باطراحی های خاص مشرق زمین دیدن می کنند. معبد لانگا نیز یکی از این مجموع معابد است، که در شانگهای واقع شده، این مجموعه در سال 242 پس از میلاد مسیح ساخته شد، ولی اکثر ساختمان هایی که در آن مشاهد می شود دوباره بازسازی شده اند زیرا که بیشتر این ساختمان ها بر اثر فرسایش و سال خوردگی از بین رفته بوده اند، ولی هنوز هم لایه هایی از معماری آن زمان نیز به چشم می خورد. این معبد زیبا در حومه شهر شانگهای قرار گرفته به همین دلیل نیز بسیاری از گردشگران فرصت بازدید از آن را ندارند، درست است که باید مسافت زیادی را تا آن جا طی کنند، ولی دیدن آن خالی از لطف نمی باشد.

اگر علاقه مند به موزه و موزه گردی هستید و به شانگهای سفر کرده اید، باید گفت که حتماً سری به موزه معاصر میدان مردم بزنید زیرا که یکی از فوق العاده ترین موزه های این شهر به حساب می آید.

اگر به شانگهای سفر می کنید حتماً به تماشای سیرک جهانی شانگهای بروید زیرا که حرکات آکروباتیک مدرن در کنار حرکات سنتی چینی همراه با موسیقی و آواز های زیبای چینی  حتماً شما را متحیر می سازد.