اطلاعات هانگژو
کشور چین
دین بودا
جمعیت 8800000
زبان رسمی چینی
آب و هوا معتدل استوایی
میانگین دما 28
سطح قیمت متوسط

شهر هانگژو

شهر هانگژو که به عنوان یکی از هفت پایتخت تاریخی چین از آن یاد می شود، در دوران سلسله ی سانگ به پایتختی چین برگزیده شد. این شهر یکی از زیباترین شهر های کشور چین است که در گذشته مردم چین این شهر را با نام هایی مانند «بهشت روی زمین»، «شهر ابریشم» و یا «یایتخت چای» نیز معرفی می کردند، زیرا که دریاچه غرب و طبیعت اطراف آن بهشتی را ایجاد کرده، که در کم تر جایی دیده می شود، همین طور ابریشم و چای های این شهر و به خصوص چای سبز آن از چنان کیفیتی برخودار است، که باعث شده این شهر را با این صفات نام گذاری کنند.

و بألاخره در سلسه ی سوئی نام هانگژو برای این شهر شگفت انگیز برگزیده شد و از آن زمان تا کنون این شهر بدین گونه معرفی می شود. شهر هانگژو به معنای شهری روی رودخانه که تنها راه دسترسی به آن از طریق آب ها و به وسیله کشتی و قایق صورت می گیرد، می باشد. البته بعد از ساخت کانال چین که از پکن شروع شده و در شهر هانگژو خاتمه می یابد، این شهر را به منطقه ای توریستی در عین حال آرام و دلنشین تبدیل کرده است و به اقتصاد و به خصوص کشاورزی این شهر رونق بسیاری بخشید.

جمعیت شهر هانگژو

امروزه جمعیت این شهر به حدود 9میلیون نفر رسیده است و همچنان یکی از ثروتمند ترین شهر های کشور پهناور چین می باشد.

آیین و مذهب مردم شهر هانگژو

آیین و مذهب مردم هانگژو مانند اکثر نقاط کشور چین بودایی می باشد، البته مذاهب دیگر مانند اسلام و هندو و... در بین مردم این شهر دیده می شود. البته در چند دهه ی اخیر به دلیل شناخته شدن بیشتر این شهر در بین کشور های سایر نقاط جهان و به خصوص کشور های اروپایی آیین مسیحیت در این شهر رشد چشم گیری داشته است.

جاذبه های گردشگری شهر هانگژو

از معروف جاذبه های گردشگری این شهر می توان به دریاچه غرب و معبدی که در ساحل آن قرار گرفته است، نام برد، که این معبد Leifen می نامند. به دلیل وجود افسانه ی مار سفید که درباره ی چاهی که در این معبد وجود دارد، بسیاری این دریاچه را سمبل عشق می نامند. این افسانه بیانگر داستانی درباره پسرک چوپانی است که مار سفیدی را از مرگ نجات داده و سال ها بعد این مار تبدیل به بانوی زیبایی می شود و می خواهد با چوپانی که آن را از مرگ حتمی نجات داده ازدواج کند، اما یک راهب بودایی که آن زن را دارای روح شیطانی می دانسته، با این ازدواج مخالفت می کند. همچنین راهب سعی داشته آن مار سفید را داخل چاه معبد ساحل دریاچه غرب، بیندازد. این افسانه باعث شده تا این معبد علاوه بر مکانی دیدنی و جذاب برای گردشگران، به محلی معنوی و مقدس برای پیروان آیین بودا نیز تبدیل شود.