اطلاعات بالی
کشور اندونزی
دین هندو
جمعیت 3800000
زبان رسمی اندونزیایی
آب و هوا معتدل و مرطوب
میانگین دما 25
سطح قیمت متوسط

جزیره خدایان(بالی)

 

در کشور اندونزی جزیره کوچک و زیبا به نام بالی که معروف  به جزیره خدایان نیز می باشد وجود دارد، که در محل تلاقی دو اقیانوس آرام و اقیانوس هند قرار گرفته و به همین علت دارای آب وهوایی بسیار متفاوت است و دنیای مخصوص به خود را دارد که همین علت سبب شده است تا این جزیره ی خدایان جزء فهرست بهترین مقاصد گردشگری جهان قرار بگیرد. این جزیره کوچک چند سالی می شود که نظر توریست ها و گردشگران را به خود جلب کرده است و باعث شده است تور ارزان بالی بسیار پرطرفدار باشد.

اطلاعات جغرافیایی جزیره بالی

 

 جزیره بالی با مساحتی در حدود 5620 کیلومتر مربع دارای جمعیتی قریب به سه میلیون نفر می باشد، که البته با رشد سریع و فراوان این جزیره از لحاظ صنعت توریستی، جمعیت آن روز به روز در حال افزایش است. این جزیره زیبا  و فوق العاده سرسبز، یک جزیره آتشفشانی است و خاک بسیار حاصل خیزی برای کشاورزی دارد، از این روی پیشه و کار اکثر جمعیت این جزیره کشاورزی است. در بین تمامی محصولات کشاورزی این جزیره برنج در جایگاه خاصی قرار گرفته است که از حیث مزارع پلکانی برنج بالی نیز شهرت جهانی یافته است.

این جزیره، یک جزیره آتشفشانی فعال بوده، که معروف ترین کوه آتشفشانی آن گودان آگانگ نام دارد، که برخی آن را مادر کوه های دیگر می دانند و آن را «مادر کوه» می نامند، مادر کوه ارتفاعی بالغ بر3000 متر دارد.

آب و هوای استوایی و دلنشین جزیره بالی مانند سایر مناطق استوایی تقریبا ثابت بوده و تفاضل زیادی در بین فصول و یا دمای شب و روز این جزیره وجود ندارد ولی در بازه زمانی بین ماه ژوئن تا سپتامبر به علت وزش باد هایی که از سمت اقیانوس آرام شروع به وزیدن می کند، باعث کاهش دما ودر نتیجه جلب توجه بیشتر می شود.

دنبازار بزرگترین شهر و مرکز اداری این جزیره رویایی می باشد، که در حدود چهارصد هزار نفر جمعیت دارد و در تور ارزان بالی حتما به آن هم سر خواهید زد.

مذهب و آیین مردم جزیره بالی

 

اندونزی بزرگ ترین کشور مسلمان جهان می باشد، اما بر خلاف تصور همگان دین رسمی جزیره بالی، مذهب هندو بوده، اما تفاوت بسیار زیادی با هندوئیسمی (که در هند رایج است) دارد. مذهب و آیین هندو را می توان کهن ترین مذهب زنده جهان دانست، که هم اکنون نیز در حدود 900 میلیون نفر در جهان، آن را راهی برای رسیدن به تعالی می دانند و از آن پیروی میکنند. در آیین کهن هندو، تأکید زیادی به میانه روی شده و از افراط و تفریط می پرهیزد، همچنین این مکتب اجازه نمی دهد که پیروانش فقط به دنیای مادی و یا حتی آخرت دلخوش کند، زیرا که هدف این مکتب والاتر بوده و آن نیز دست یابی به حقیقت زندگی است. هر هندوی واقعی اهدافش متصل شده به برهمن یا همان حقیقت مطلق است، که این به معنای روحی ابدی که برتر و والاتر از هرگونه علت و معلول وزمان و مکان می باشد. با این حال کسانی که این مذهب را بر می گزینند، آزادند بر حسب خواست خود از این مذهب بهرمند شوند.

جاذبه های گردشگری جزیره بالی

 

یکی از گنجینه های بسیار زیبا و منحصر به فرد جزیره بالی فستیوال های متنوع ای است که هرساله مهمانان خود را شگفت زده می کند. البته نمی توان از کنار زیبایی های طیبعی این بهشت زمینی به سادگی گذشته، زیرا که وجود پوشش های گیاهی منحصر به فرد و دنیای شگفت انگیز زیر آب ها، شالیزار های خیره کننده ی پلکانی برنج، رود های جاری و آبشار های خوش ترنم در این بهشت واقع شده که گردشگران نمی توانند به سادگی از آن چشم پوشی کنند.

از هنر های مرسوم در جزیره بالی می توان به چرمگری، فلزکاری، تندیس گری،نگارگری، رقص و موسیقی به

سبک گاملان و... اشاره کرد.

حتما تور ارزان بالی را امتحان کنید.

انواع تورهای ارزان قیمت بالی