اطلاعات وارنا
کشور بلغارستان
دین مسیحی ارتدوکس + مسلمان
جمعیت 417867
زبان رسمی بلغاری-ترکی
آب و هوا معتدل
میانگین دما 30
سطح قیمت متوسط

 

وارنا معروف به  «مروارید دریای سیاه»  شهری با مساحت 154236 متر مربع در حاشیه دریای سیاه در کشور بلغارستان واقع شده است که در ناحیه شرقی بلغارستان از بنادر مهم این کشور به حساب می آید.
همچنین سومین شهر بزرگ بلغارستان پس از سوفیا و پلوودیو محسوب می شود.
وارنا شهری با معماری شگفت انگیز و جاذبه های گردشگری فراوان در بین  شهرهای محبوب قاره ی اروپا ، در بین گردشگران است.
برای سپری کردن تابستانی شاد و مفرح می توانید سواحل وارنا را به عنوان مناسب ترین ،محبوب ترین و پر آفتاب ترین سواحل در بین دیگرکشور ها در شرق اروپا انتخاب کنید.
علاوه بر ساحل زیبا و چشم نوازش از دیگر جاذبه های طبیعی و گردشگری تفریحی وارنا می توان به پارک دلفیناریوم ، باغ دریایی که در امتداد سواحل وارنا واقع شده است ، پارک حفاظت شده ی مارتین و پارک طبیعی شن های طبیعی که یک پارک جنگلی حفاظت شده محسوب می شود ، اشاره کرد.
علاوه بر جاذبه های طبیعی و گردشگری با توجه به اثار باستانی و تاریخی بسیاری که در این شهر وجود دارد می توان به فرهنگ غنی و قدمت این شهر پی برد.
حمام رومی،موزه ی باستان شناسی،موزه ی قوم نگاری، از جمله ی این آثار باستانی و تاریخی می باشند.
روز های گرم تابستان در وارنا با دمایی حدود 30 درجه سانتی گراد سپری میشود و در زمستان دمای هوا به 1 درجه سانتی گراد میرسد.
تابش مناسب نور خورشید در فاصله بین ماه های تیر و مهر، این امکان را برای شما فراهم می اورد تا بتوانید از سواحل شهر استفاده نمایید.در غیر این صورت ، اگر قصد سفر برای بازدید از اثار تاریخی ، باستانی وطبیعی را دارید، ماه های خرداد و آبان نیز برای سفر به این شهر زیبای ساحلی مناسب می باشند.سواحل وارنای بلغارستان همانند سواحل کوش آداسی و انتالیا و جزایر یونانی دارای جغرافیای مدیترانه ای است.

 

تور ارزان باکو