دانستنی های سفر

تور باکو

تور ارزان باکو

باکو با آن برج های بلند شعله ای سه گانه اش و غذاهای قفقازی و ترکی و آذری و فرهنگ غنی منطقه قفقاز با یادگار های قدیمی حکومت های باستانی ایرانی یکی از مقاصد برتر سفر در همسایگی ایران است. سال ها کشمکش و میانداری بین حکومت های ایران و روسیه تزاری آن را به یک شهر پر رفت و آمد تجاری و البته نظامی و جنگی در قفقاز و یک پایگاه میانی تبدیل کرده و امروزه با مدرن شدن این شهر آن را به یکی از مقاصد گردشگری جهان تبدیل نموده است.

در ادامه چند تا از تور های تابستان و پاییز باکو را بشما معرفی می کنیم. سفر به باکو در کشور آذربایجان نیز همانند سفر به شهر های استانبول و انتالیا و کوش آداسی و سایر شهر های کشور های همسایه ارزان تر از سایر کشور ها آب می خورد و شما می توانید با بودجه کمی این شهر ها را در لیست سفر خود بگنجانید. 

جاذبه های گردشگری در تور ارزان باکو

شما در تور باکو با جاذبه های گردشگری فراوانی روبرو می شوید. بافت مدرن و قدیمی شهر در کنار هم تلفیقی زیبا را خلق کرده است  برای مثال می توان به قصر شیروان شاه، برج دختر، موزه ملی تاریخ آذربایجان اشاره کرد. موزه فرش باکو که افرادی را که در تجارت فرش هستند به اینجا می کشاند. می توانید برای تجارت, تفریح, گردش, مهاجرت و غیره به باکو سفر کنید.

تور باکو شهریور 96

خیابان های سنگفرش شده اروپایی باکو در کنار معماری های قدیمی فضایی فوق العاده را به نمایش میگذارد. شهر باستانی باکو که ایچری نام دارد تاریخ باکو را به تصویر می کشد. برج های سه گانه شعله و مجموعه فرهنگی حیدر اف از جمله سازه های امروزی و مدرن باکو و نماد این شهر بحساب  می آیند . میدان فانتن که فواره ها و آب نماهای زیبایی دارد و نوازنده های خیابانی حال و هوای این منطقه را تغییر داده اند و تا نیمه شب پر از برنامه و رقص و شعر و آواز است.

 غذاهای آذربایجانی نیز شباهت زیادی به غذاهای روسی ، گرجی، ایرانی و ترکی دارد.  از غذاهای معروف و مخصوص آذربایجان و باکو پلو، آش ماست یا دوغ ، کباب، دلمه و کوفته را می توان نام برد. معروفترین و اولین غذای باکو که در رستوران ها به شما پیشنهاد می شود  پلو- پیلو یا پیلاف است که از برنج زعفرانی، دارچین و ادویه های خوش عطر، گوشت گوسفند یا گوساله یا جوجه مرغ به همراه سبزیجات یا آجیل تهیه شده است. دلمه برگ مو و فلفل های رنگی، کباب ها و کوفته با لذیذ ترین طعم ها نیز در رستوران های باکو طبخ و سرو می شوند.آنها را از یاد نبرید.

تور باکو در شهریور 96

از هتل های 3 تا 5 ستاره باکو می توان به نام های زیر اشاره کرد که می توانید از ارزان تا گران را در آنها بیابید :

گرند یوروپ
اینتوریست
رامادا بیچ
فیرمونت
ماریوت آبشرون
قفقاز پوینت
کرسنت بیچ
لیک پالاس
وینتر پارک
آسکار
ریوا
دیپلمات

برج شعله در تور باکو